news

Półmiliardowa ugoda Google z rządem USA karą za złe reklamy

Kto by pomyślał, że Google będzie musiał zapłacić horrendalnie wysoką karę za coś, na co nie miało wpływu. Amerykański Departament Sprawiedliwości jednak nie uwierzył w niewinność giganta Internetu.

Google musi ponieść karę za błędy swojego systemu wyświetlania reklam AdWords. Kwota, jaką musi zapłacić skarbowi Stanów jest jedną z najwyższych w historii i wynosi aż pół miliarda dolarów. Tym samym Google stracił prawie ćwierć wartości kwartalnego dochodu netto, który wynosi teraz 1,8 miliarda dolarów. Akcje twórców Gmaila spadły tym samym o 5,51 dolara na sztuce.

Google na długi czas przed rozpoczętym w maju tego roku dochodzeniem dawał wyraźnie znać, że nie radzi sobie z blokowaniem firm farmaceutycznych oferujących za pomocą ich platformy reklamowej różnego rodzaju lekarstwa.

Twórca najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej próbował walczyć ze sprzedawcami bawiącymi się z nim w „kota i myszkę” pozywając ich do sądu, jednak to nie przyniosło skutku. Sąd był nieugięty i nałożył na Google astronomiczną karę, która skróciła jego dochody o 22%. [NYT, TechCrunch]

podobne treści

 • przemekno

  moim zdaniem przesadzili z ta suma… jesli google stara sie zapobiegac takim sytuacja to za co ta kara

 • iforget911

  20 lipca 1933 r. Watykan zawarł konkordat z III Rzeszą Hitlera, oprócz tego podpisano tego samego dnia tajny protokół między III Rzesza a Stolicą Apostolską. Oto fragmenty: „Na wypadek… wprowadzenia powszechnego obowiązku wojskowego zaciąg kapłanów oraz innych członków kleru świeckiego i zakonnego do wojska odbywać się będzie za zgodą Stolicy Apostolskiej w sposób regulowany następującymi zasadami: – studenci kościelnych zakładów filozoficznych i teologicznych przygotowujący się do kapłaństwa są wolni od służby wojskowej i ćwiczeń do niej przygotowujących, z wyjątkiem powszechnej mobilizacji;
  w razie powszechnej mobilizacji duchowni… są wolni od zaciągu;
  Chcesz wiedzieć więcej wejdź na: http://www.ksiegarniaswit.pl/79865-kosciol-a-faszyzm-anatomia-kolaboracji.html

 • norbiblue

  USA ma kryzys to ciągnie gdzie się da. Pewnie jeszcze pozwa Apple bo ma zbyt aluminiowe komputery

 • cipek

  moim zdaniem powod jest przesadzony. W stanach panuje neofaszyzm z neokomunizmem w sprawach gospodarczych.