internetnews

Policja zamknęła stronę służącą do zamawiania ataków DDoS

Duńska policja może pochwalić się niemałym sukcesem. Bo i unieszkodliwiona przez nich usługa do małych nie należała. Niektórzy twierdzą nawet, że była to największa usługa wywoływania ataków DDoS na świecie.

Przeprowadzona wspólnie przez duńską policję oraz brytyjską agencję NCA (National Crime Agency), przy wsparciu policji z innych krajów oraz Europolu, operacja o kryptonimie „Power Off” była wymierzona w członków grupy zarządzającej stroną webstresser.org. Strona ta zajmowała się pośrednictwem pomiędzy klientami, a osobami koordynującymi ataki DDoS. Aby zamówić taki atak, wystarczyło się zarejestrować i zapłacić wynajętym hackerom. Ceny rozpoczynały się od około 10 funtów.

Zanim strona została zamknięta miała około 136 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Organy ścigania zabezpieczyły jej infrastrukturę znajdującą się w Holandii, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych, a sześć osób w Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Kanadzie i Serbii zostało aresztowanych.

Sukces organów ścigania będzie jednak tylko czasowy. Tego rodzaju usługi oczywiście nie znikną, po prostu przeniosą się w inne miejsce.

podobne treści