biznes

Koreańska policja weszła do biur Samsunga w poszukiwaniu dowodów na kradzież technologii OLED TV

W Korei Południowej zrobiło się gorąco. I to nawet nie z powodu gróźb północnego sąsiada. Zanosi się na niezłą aferę, w którą zamieszani są obaj południowokoreańscy giganci elektroniki.

Biura Samsung Display, znajdujące się w południowokoreańskim mieście Asan, zostały przeszukane przez policję, która bada sprawę możliwej kradzieży technologii telewizorów OLED. Rzecznik Samsunga potwierdził, że w biurach firmy policja szukała dowodów na to, że ktoś powiązany z LG ukradł dane na temat tej technologii i przekazał je Samsungowi.

Jednocześnie Eun Sun, rzecznik firmy, kategorycznie odrzucił wszelkie oskarżenia tego typu twierdząc, że Samsung „nie ma powodów by kraść technologię konkurencji ponieważ już teraz dysponujemy najlepszą technologią OLED na świecie.”

Z drugiej strony LG nie przyznaje się do tego, jakoby miało zaalarmować policję w tej sprawie. „Śledztwo związane jest z technologią dużych wyświetlaczy OLED, ale policja sama postanowiła je rozpocząć,” stwierdził z kolei rzecznik LG Son Young Jun.

Szpiegostwo przemysłowe nie jest tylko domeną filmów sensacyjnych i nie jest to pierwszy przypadek, w którym obie firmy znajdują się w podobnej sytuacji – w zeszłym roku sześciu pracowników LG zostało oskarżonych o kradzież technologii OLED Samsungowi.

Zdjęcie: Flickr/Jami3.org

podobne treści