gadżety

Policja w Utah chce nagrywać policjantów na służbie

Ludzie mają tendencję do zachowywania się w inny sposób przy świadkach a w inny gdy są przekonani, że są sami. Zasada ta dotyczy w takim samym stopniu policjantów co zwykłych obywateli. Dlatego komendant policji Salt Lake City chciałby wyposażyć wszystkich swoich podkomendnych w okulary, które nagrywałyby każdą czynność policjanta na służbie.

Nie jestem fanem wszechobecnych kamer. Zwłaszcza takich, które dokumentują nasze działania na potrzeby władzy. Ale z drugiej strony dobrze wiedzieć, co policjanci robią na służbie. Komendant policji z Salt Lake City wychodzi z dokładnie tego samego założenia. Chciałby, by policjanci, po służbie, zdawali okulary, które podłączane byłyby do specjalnego terminalu a ich zawartość wgrywana na zewnętrzny serwer. Policjanci nie mieliby żadnej możliwości wpłynięcia na nagrania.

Sprzętem, którego zakup rozważany jest przez departament policji tego miasta, są okulary Taser AXON Flex. Jak widać firma produkuje nie tylko paralizatory elektryczne.

Może jeśli każda czynność policjanta będzie nagrywana, spanie na służbie, włączanie koguta tylko po to, by szybciej przejechać skrzyżowanie i przyjmowanie łapówek zostanie ukrócone raz na zawsze. Tak, polska policja powinna zdecydowanie rozważyć taki zakup. Dodatkowo relacje pomiędzy policją a cywilami stałyby się nagle bardzo uprzejme.

[PopSci]

podobne treści