news

Policja depcze po piętach odpowiedzialnym za ataki DDoS na sejm.gov.pl

Wygląda na to, że dzieciaki, które na fali anarchistycznego zrywu przeciwko ACTA blokowały rządowe strony atakami DDoS niedługo mogą mieć nieprzyjemności.

Anonimowy administrator wysłał list do Niebezpiecznika, w którym opisuje, że policja naprawdę dokładnie przeczesuje logi w sieci.

“Pomagam/zarządzam kilkoma sieciami, przeważnie małe i średnie i wygląda na to, że po całej tej akcji stop acta, hakowaniu stron, floodach, ddosach zrobiło się nie złe bagno. Od poniedziałku dostałem około 30 ticketów na inwestygację i zebranie logów po tym jak policja powysyłała wezwania na dostarczenia logów/informacji” – pisze informator Niebezpiecznika.

Policja będzie sprawdzać, z jakich adresów boty wywoływały rządowe strony w czasie ataków.

“Co śmieszne kilka adresów nie było za żadnym torem/proxy etc. IP należało do komercyjnego dostawcy” – pisze anonimowy informator. “Ciekawe jest to, że najdłużej “haktywistyczny” serwer przeprowadzał ddos-a przez ok. 12 godzin jednak były również wezwania na serwery które robiły to przez 30 minut i zaznaczam że do demonów prędkości jeśli chodzi o łącze to one nie należą.

[…] sporo osób które podchwyciło bakcyla na dosy i hacki będzie miała jeśli nie wyroki to sporo problemów skoro przefiltrowali dane do tego stopnia, że nawet takie pierdnięcia po 30 minut wychwycili i teraz za to ścigają.”

No to niektórych entuzjastów hakowania policja ma już na widelcu. Jakiś czas temu “Dziennik Internautów” pisał, że za ataki DoS może grozić kara do 8 lat więzienia. Wkrótce się przekonamy, jak srogi zechce być nasz aparat państwowy.

podobne treści

 • Juh

  Bo lepiej jest zabić niż blokować strony! Mniejsza kara?

 • chmiello6

  Lepiej być pedofilem.

 • wes

  Lepiej ukatrupić administratora strony bądź spalić serwerownię zamiast ddosować. Skutek taki sam a kara pewnie będzie mniejsza ;p

 • konrado0905

  To już niemożna wchodzić na stronę sejmu 100 razy na sekundę?

 • crtlR

  fuck… a mi się crtl + r w tedy zwiesił czystym przypadkiem

 • b6271651

  “Co śmieszne kilka adresów nie było za żadnym torem/proxy etc. IP należało do komercyjnego dostawcy”
  haha. dzieci „nauczyły” się „hakować”, ale o podstawowej rzeczy zapomniały. Widać, że mają… pojęcie o internecie.

 • nie

  przecież sam rząd mówił, że nie było żadnych ataków tylko wzmożone zainteresowanie internautów :)