foto

Polaroid z obudową retro i bezatramentową technologią druku

Często nie drukujemy dziś fotografii, ponieważ na odbitki trzeba czekać, a my czekać odwykliśmy. Z drugiej strony, chętnie poświęcamy czas na edytowanie zdjęć w postaci cyfrowej, by nasze nastrojowe fotki zyskały uznanie na Fejsie. Kierując się modą na oldskulowe klimaty, marka Polaroid wprowadziła na rynek Z2300, drukujący odbitki aparat z obudową w stylu retro.

Z2300 wyposażono w matrycę 10 MP i 3-calowy wyświetlacz LCD. Jednak najciekawsza jest zastosowana technologia druku, czyli Zink od „Zero Ink”, czyli bez tuszu. Umożliwia drukowanie odbitek o wymiarach 2 x 3 cale na odpornym na smużenie i nieprzemakalnym materiale. Papier Zink zawiera warstwy kryształków, które zamieniają kolor pod wpływem temperatury. Poszczególne trzy powierzchnie zabarwiają się na cyjan, magentę i żółty, czyli odwzorowanie kolorów odbywa się w podobny sposób, co mieszanie farb w systemie CMYK. Druk odbitki trwa nieco mniej niż minutę.

Aparat zapisuje pliki na karcie SD, umożliwia przycinanie obrazu przed wydrukowaniem, dodawanie ramek, itp. Istnieje też możliwość drukowania naklejek.

Nowy Polaroid jest w przedsprzedaży za 160 dolarów i będzie wysyłany w sierpniu.

[Polaroid]

podobne treści