Wiadomości promowanewynalazki

Polaris Industries wprowadza na rynek pierwszego quada z oponami nie do zdarcia

Jeszcze kilka lat temu nowoczesne bezdętkowe opony były tylko ciekawostką technologiczną, dziś trafiają do prawdziwych pojazdów. Polaris Industries, amerykańska firma produkująca skutery śnieżne i quady, zaprezentowała nowy model czterokołowca o nazwie Sportsman WV850. Od wcześniejszych pojazdów tego typu różni się on tym, że jego opony mogą bez problemu wytrzymać strzał z karabinu.

Takie porównania są w tym przypadku jak najbardziej na miejscu, ponieważ opony TerrainArmor zostały opracowane właśnie na potrzeby amerykańskiego wojska. Testy wykazały, że na polimerowej oponie, której konstrukcja inspirowana jest plastrem miodu, można przejechać prawie 600 kilometrów po tym, jak zostanie ona trafiona pociskiem .50. Przebicie gwoździem kolejowym robi na tych oponach jeszcze mniejsze wrażenie – po spotkaniu z taką przeszkodą można przejechać na nich jeszcze 1600 kilometrów.

Sam pojazd Sportsman WV850 jest cywilną wersją pojazdu ATV, który rok temu trafił do żołnierzy US Army. Do sprzedaży wejdzie na początku grudnia i ma kosztować 15 tysięcy dolarów.

Na koniec ciekawostka – Polaris Industries zamierza w przyszłym roku otworzyć pod Opolem nową fabrykę, w której zatrudnienie docelowo znaleźć ma 500 osób. Niestety na razie nie wiadomo, czy w Polsce będą też produkowane pojazdy wyposażone w te innowacyjne opony.

Zdjęcie: Polaris

podobne treści