gry

Pokemon Go wygenerowało rekordowe przychody

Pokemon Go w krótkim czasie stało się światowym fenomenem. Przez pewien czas popularność gry odbijała się nawet na cenie akcji Nintendo, ale inwestorzy stracili trochę zapał, kiedy dowiedzieli się, że japońska firma zarabia na grze mniej niż początkowo sądzono. A ile właściwie zarobiły już Pokemony? Specjaliści z firmy analitycznej Sensor Tower postanowili to oszacować.

Z ich szacunków wynika, że pobrane w ponad 100 milionach kopii Pokemon Go, jest największym sukcesem finansowym w swojej klasie gier. Według Sensor Tower dzięki mikropłatnościom, które wbudowano w darmową grę, Niantic osiągnęło 200 milionów dolarów przychodu. W ciągu miesiąca.

Dla porównania, poprzedni rekordzista, którym była mobilna gra Clash Royale, według szacunków wygenerował w ciągu miesiąca dwa razy mniejszy przychód. Oczywiście szał na łapanie Pokemonów kiedyś przeminie, ale na razie gra cały czas jest stopniowo wprowadzana na nowe rynki. Ostatnio pojawiła się w kolejnych piętnastu azjatyckich państwach, co również powinno przełożyć się na wzrost przychodów generowanych przez grę.

Zdjęcie: Flickr/Jordan Bajc

podobne treści