newstablety

Pojedynek iPada z tabletem Windows 7

Który tablet zostanie zwycięzcą potyczki, w której orężem są codziennie wykonywane na nim czynności? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest takie oczywiste.

Widoczny na filmie Hanyon z systemem operacyjnym Windows 7 jest zapewne jednym z wielu tabletów, których wysypu możemy się spodziewać pod koniec tego roku. iPad idzie z nim łeb w łeb (lecz nie ten „web” – tam Windows 7 wygrywa). Dzięki wbudowanej kamerce, portom USB, czytnikowi kard SD oraz trackpadowi Hanyon wydaje się górować na iPadem, którego z kolei akumulator jest o niebo wydajniejszy. Coś za coś.

Czekamy na więcej pokazów możliwości tabletów bez „i” na początku. [Brian Barrett/giz, All Things D]

podobne treści

 • a

  trochu kretynskie porownanie – to tak jakby robic porownanie traktora z ferrari

  i testowac ktore lepiej przeorze pole z plugiem a ktore szybciej pojedzie po ulicy

  kicha

 • qwe

  a które to traktor a które ferrari :P

 • miszka

  no nie wiem czy bez sensu – mi pokazuje to że w użytkowaniu codziennym – do czego ma służyć – sieć, klawiatura itp ipad po prostu ssie – na chłopski rozum – porównanie dwóch traktorów bo służą do tego samego

 • Anonim

  Moje wnioski – jeśli tablet to nie iPad – Windowsowy może będzie mniej wydajny na baterii, ale coś za coś. Inny wniosek jest taki – ekrany 4:3 bardziej nadają się dla tabletów niż panoramiczne.

 • ratatuy

  Kolega ma Mac’a i zainstalowanym Mac OS i Windows 7. Kiedy korzysta z Windowsa czas pracy na baterii jest blisko 3x krótszy. Więc to nie kwestia dobrej lub złej baterii w tablecie, ale bardziej systemu.

 • Dawid Krysiak

  czytnik kart sd? mało przydatny – ja korzystam z kart CF i formatu RAW, więc raczej bez udziału peceta się nie obejdzie :D Co do pozostałych rzeczy, to były już niezliczone dyskusje (czytając gizmodo przez tydzień, mam nieustające wrażenie deja vu).

 • Anonim

  To jak porównanie Lamborghini z traktorem. Traktor też może być Lamborghini. Traktorem Lamborghini pojedziemy i po polu i po asfalcie. Samochodem Lamborghini pojedziemy tylko po asfalcie, ale za to z klasą, szpanem i wygodnie. Traktor Lamorghini (Windows 7) – więcej opcji, mniej prestiżu i mniejsza wygoda. Samochód Lamborghini (iOS) – mniej opcji, więcej prestiżu i większa wygoda.