Wiadomość głównawtf

Podziemny apartamentowiec – schron na każdy scenariusz Apokalipsy

Były programista Larry Hall opracował plan, jak zmienić pochodzący z lat 60. zimnowojenny silos na pociski Atlas F w podziemną rezydencję, w której bogaci będą mogli się schronić na wypadek kataklizmu. Budowa dopiero rusza, ale wszystkie mieszkania już wyprzedano! Powstała też lista rezerwowa chętnych, na wypadek gdyby ktoś zrezygnował.

Położony na północy Kansas 14-poziomowy podziemny kompleks Survival Condo pomieści luksusowe mieszkania, zaplecze oraz zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi, łącznie z kuloodpornymi oknami. W środku zmieści się 70 osób. Zapewniono im zapasy pożywienia i wody, sprzęt do oczyszczania powietrza i wody oraz wizjery do obserwacji postapokaliptycznej wizji świata na powierzchni.

Nieważne, czy motywacja do poszukiwania takiego schronienia wynika z obawy przed uderzeniem asteroidy czy innym scenariuszem – w głębokim na 53 metry budynku będziemy bezpieczni.

Hall wyjaśnia, że wymyślił schron „by stworzyć bezpieczne miejsce na wypadek ciągle rosnącej liczby zagrożeń”. Jakich? „Wybierzcie sobie z listy: zmiany klimatu, ataki terrorystyczne, załamanie gospodarki światowej, wybuchy na słońcu i zagrożenie dla sieci energetycznych, pandemie zamieszki i niedobór żywności.”

Cena kryjówki wynosi 2 miliony dolarów za każdy apartament o powierzchni 170 metrów kwadratowych. [Cnet]

podobne treści