news

Podświetlany Kindle?

Agencja Reuters donosi, że następny Kindle zostanie wyposażony w modny ostatnimi czasy podświetlany ekran, a jego premiera nastąpi już w lipcu tego roku. Nareszcie korzystanie z czytnika Amazonu w zupełnej ciemności będzie w pełni możliwe. Podobną funkcję zapewnia już choćby najnowszy Nook od Barnes and Noble.

Kindle ciągle będzie wyposażone w ten sam co dotychczas, nie przemęczający oczu ekran E Ink, który w odróżnieniu od stosowanych w tabletach wyświetlaczy LCD nie wywołuje chęci wydrapania sobie oczu po kilku godzinach usilnego wgapiania się w jego powierzchnię. Nie będzie jednak korzystać z tej samej, opatentowanej przez Barnes & Noble technologii Glow Light, co doda trochę kolorytu temu dość dotychczas monotematycznemu rynkowi. Możemy być pewni, że podświetlane czytniki nowej generacji będą się wreszcie, w jakiś godny odnotowania sposób, od siebie różnić.

Co więcej, Reuters raportuje, że następny Kindle Fire będzie posiadać 8,9-calowy ekran, co stanowi solidny przeskok z dotychczasowej przekątnej rzędu siedmiu cali. Zrobi się trochę iPadowo. Póki co nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić za powiększony Fire, ale podświetlany czytnik e-booków Kindle ma być dostępny na rynku za około 10 dolarów więcej niż jego poprzednia, zwyczajna wersja.

[Reuters]

podobne treści