internet

Podróż w czasie z Google Street View

Raczej nie ma co liczyć na to, że podróże w czasie kiedykolwiek staną się rzeczywistością, ale to nie znaczy, że nie można o nich pomarzyć. Od dziś Google rozpoczyna wprowadzanie nowej funkcjonalności, która pozwoli użytkownikom zobaczyć, jak w przeszłości wyglądało dane miejsce.

Od 2007 roku samochody Google Street View krążą po świecie nieustannie fotografując nasze ulice. Choć Google cały czas rozszerza zasięg usługi, co jakiś czas pojazdy ze specjalnymi aparatami zamontowanymi na dachach wracają w miejsca, w które były już w przeszłości, by zaktualizować zebrane wcześniej dane. Do tej pory aktualizacja oznaczała zastąpienie wcześniejszych obrazów, teraz Mountain View wprowadza możliwość przeglądania również starszych zdjęć.

Dzięki temu użytkownicy mogą zobaczyć między innymi budowę Freedom Tower w Nowym Jorku, stadionów w Brazylii lub też sprawdzić, jak wyglądała Japonia przed uderzeniem tsunami z 2011 roku. Ale, jak twierdzi Luc Vincent, dyrektor ds. inżynierii w projekcie Street View, funkcjonalność została stworzona przede wszystkim dlatego, że użytkownicy domagali się jej od lat. Zanim można było zacząć ją wprowadzać, Google musiało najpierw skatalogować własne zasoby w nowy sposób i stworzyć nowy mechanizm, który automatycznie wybiera najlepsze obrazy z danego przedziału czasowego. Użytkownikom pozostanie nawigowanie pomiędzy poszczególnymi przedziałami czasowymi za pomocą suwaka linii czasu.

podobne treści