internet

Podczas MWC 2017 Nokia zaprezentuje globalną sieć dla Internetu Rzeczy

Choć mocno w ostatnich czasach pokiereszowana, Nokia nie zamierza zwijać skrzydeł. Fińska firma zapowiedziała właśnie uruchomienie usługi o nazwie Nokia worldwide IoT grid, która ma być światową siecią przeznaczoną dla Internetu Rzeczy.

Rozwiązanie ma zostać zaprezentowane po raz pierwszy podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targów Mobile World Congress 2017. Finowie mają nadzieję, że ich technologia otworzy zupełnie nowe możliwości dostawcom usług komunikacyjnych oraz przedsiębiorstwom, szczególnie w sektorze transportowym, zdrowia oraz bezpieczeństwa.

Nowa usługa ma sprawne połączenie Internetu Rzeczy oraz aktywów należących do poszczególnych klientów, takich jak na przykład autonomiczne pojazdy czy inteligentne kontenery. W ramach sieci klienci będą mogli docelowo korzystać z szerokiej gamy aplikacji.

Nokia na razie nie rozwodzi się na temat tego, w jaki sposób Nokia worldwide IoT grid miałoby działać od strony technicznej, wiadomo, że od strony klienta będzie ona bazowała na Nokia M2M Core, które obejmuje Nokia Cloud Packet Core.

podobne treści