news

Podarunki, jakie można znaleźć w nowym samochodzie

Linie montażowe w fabrykach samochodów są wysoce zautomatyzowane, ale
nie udało się (na szczęście) wyeliminować z nich całkowicie „czynnika
ludzkiego”. A czynnik nierzadko coś gubi, więc właściciel nówki sztuki autka może znaleźć niejeden gratis pod tapicerką.

Pracownicy fabryki często nie podnoszą narzędzi, ponieważ nie mają czasu, motywacji, a może nawet nie zauważyli, że coś wpadło pod fotel. Zdumiony właściciel samochodu odnajduje potem śrubokręt i nie jest pewien, kiedy i w jakich okolicznościach narzędzie się tam znalazło.

Kiedy stanie się coś poważnego, na przykład nakrętka dostanie się do przewodów wentylacyjnych, pracownicy mają obowiązek powiadomić szefa zmiany, która zatrzymuje linię i zapisuje na egzemplarzu samochodu, co trzeba w nim poprawić. Zazwyczaj zguby są jednak niegroźne. Użytkownik forum VWVortex  znalazł w swoich samochodach kilka niespodzianek.

The Hidden Treasures Auto Workers Leave In Cars / Lost Tools
Kiedy naprawiał zerwany przewód w Mazdzie6, zauważył wybrzuszenie pod dywanikiem pod fotelem. Znalazł tam uchwyt do anteny, który przydreptał do środka auta i schował się przed monterem. Ten sam mężczyzna znalazł w Volkswagenie GTI wkrętak do nakrętek, który umknął specjalistom od kontroli jakości i wkradł się pod dywanik.

Podobne znaleziska są już jednak coraz rzadsze, ponieważ fabryki zaczynają przypominać kosmiczne laboratoria, a wpadek unika się za wszelką cenę. Reputacja jest bowiem bezcenna.

podobne treści