internetnews

Poczta Polska wprowadza darmowe WiFi

Poczta Polska zmieniła ostatnio logo, teraz chce zmienić skojarzenia z nią związane. Właśnie ruszył pilotażowy program, w ramach którego w stu wybranych urzędach pocztowych pojawią się darmowe Hot Spoty.

Z bezprzewodowego dostępu do internetu skorzystać będą mogli wszyscy klienci tych placówek, którzy połączą się z siecią o nazwie #PocztaPolska. Do połączenia nie będzie wymagane hasło, klienci będą jednak musieli zgodzić się na wyświetlanie reklam. Dostęp do Internetu zapewnią modemy LTE działające w sieci Plus.

Pilotażowy program potrwa do końca października tego roku, jeśli jego wyniki zostaną uznane za zadowalające, Poczta Polska przedłuży go, a od początku przyszłego roku nowe Hot Spoty pojawią się w kolejnych urzędach pocztowych oraz z sieciach franczyzowych poczty na terenie całego kraju. Listę placówek, które objęte zostały programem możecie znaleźć na stronach Poczty.

Biorąc pod uwagę fakt, że dziś już praktycznie każdy ma przy sobie smartphone’a, a w kolejce do okienka nie za bardzo jest co robić, nowa usługa może być naprawdę dobrym pomysłem. Miejmy nadzieję, że program zostanie rozszerzony na kolejne placówki, a podobnych, pozytywnych zmian zobaczymy w przyszłości jeszcze więcej.

Zdjęcie: Flickr/Adam Baker

podobne treści