news

Poczta od Facebooka rozniesie konkurencję?

Przygotujcie się, nadchodzi Poczta od Facebooka. Według źródeł, webmailowy klient poczty zintegrowany z Jaśnie Nam Panującym Portalem Społecznościowym zadebiutuje w przyszły poniedziałek. Na miejscu Google’a, Yahoo czy Hotmaila zacząłbym się bać.

Facebook posiada 500 milionów aktywnych użytkowników. Gmail może się pochwalić użytkownikami w liczbie 170 milionów, Yahoo – 303 milionami, a zwycięzcą rankingu pozostaje Hotmail – 364 milionów. Oczywiście, nie każdy użytkownik Facebooka skorzysta z opcji poczty, ale wysoce prawdopodobne jest, iż wielu z nich zrobi inaczej.

Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że prawie każdy zaloguje się do tej usługi, nawet jeśli będzie to oznaczać posiadanie dwóch kont pocztowych. A zresztą, ludzie przyzwyczaili się już do wewnętrznego systemu wiadomości na Facebooku. Wprowadzenie usługi Poczty byłoby po prostu małym ułatwieniem dla nich – wszystko znajdowałoby się na jednym serwisie.

Facebook dobrze wie, z kim często się kontaktujesz lub z kim utrzymujesz bardziej zażyłe stosunki, co ułatwi mu segregowanie poczty, tak jak w Priorytetach w Gmailu. Wiadomość od narzeczonej/żony oczywiście wyląduje na samym początku, a spam od nadgorliwego znajomego na dnie drabiny priorytetowej. Koniec końców, Facebook zawsze nadawał priorytety różnym przekazom wiadomości, jak to ma miejsce na przykład w Aktualnościach, a jeśli dołączy się do tego wymianę informacji z zewnętrznymi systemami poczty elektronicznej, to mamy zwycięzcę.

Z drugiej strony, strona Facebooka często bywa blokowana na komputerach w pracy – brak możliwości odebrania ważnego mejla mógłby być poważnym minusem tej opcji. Szukając wad, można także wspomnieć o szerokim zakresie usług dodatkowych udostępnionych np. przez konkurenta – Google w ramach konta na Gmailu – np. Google Docs, Mapy, Współrzędne, lepiej działający i bardziej stabilny Czat, powiązanie z Androidem, a także Kalendarz – wszystko w jednym miejscu. Facebooku, przebij to. 

Why Facebook Mail Can Kill Gmail and Everyone Else

[TechCrunch]

podobne treści

  • Bartek.blaszczak10

    No to pinknie fb nie chciał zaprezentować nam komórki ale podobno ma być email ,tylko po co ,moim zdaniem fb zaprezentuje większa opcje synchronizacji z poczta email np. Gmailem

  • Jakub Żabiński

    @Bartek
    Po co? Oczywiście dla kasy.