newstablety

Po obejrzeniu dema tabletu Notion Ink Adam, Apple powinien przestać czuć się pewnie

O tablecie Notion Ink Adam wiedzieliśmy do tej pory niewiele, na szczęście załączone demo jego możliwości zmienia kompletnie ten stan rzeczy. Wygląda na to, że przez ten „wypasiony” e-czytnik Steve Jobs przyspieszy z premierą iPada drugiej generacji.

Interfejs użytkownika działa przez większość czasu bardzo płynnie (pomimo włączonej sporej ilości aplikacji). Sprzęt działa bez zastrzeżeń, a i o brak wielozadaniowości nie można posądzić tego urządzenia.

Ciężko stwierdzić, kiedy tablet zadebiutuje i czy w ogóle trafi na półki sklepów w Polsce. Patrząc na to demo stwierdzam, że powinien to zrobić jak najszybciej. [AndroidPolice, CrunchGear]

Aktualizacja: serwis Android Police zamieścił drugi filmik pokazujący możliwości tabletu/e-czytnika. Miłego oglądania:

podobne treści

 • futrzana

  Nie wiem sam, jakoś mnie nie przekonuje. Ogólnie sam filmik jest trochę słabo nakręcony. Jestem Ciekaw jakości tego wyświetlacza, po za tym widać czasem że brakuje mu płynności w przechodzeniu między „kartami”

 • ss

  ‚Po obejrzeniu dema tabletu Notion Ink Adam, Apple powinien przestać czuć się pewnie’

  Żenujący tytuł.
  Ciągle ktoś pisze, że Apple nie powinien czuć się pewnie.

  Nikomu nie udało się jednak zbliżyć do Apple.

 • iknowhow

  „Żenujący tytuł.
  Ciągle ktoś pisze, że Apple nie powinien czuć się pewnie.

  Nikomu nie udało się jednak zbliżyć do Apple.”

  Dokładnie. Ciągle powstają nowe filmiki/animacje pokazujące wypasione tablety, istne iPadkillery, tylko jakoś żaden się jeszcze nie pokazał na rynku (oprócz galaxy tab). Od powstania iPada minął już prawie rok, a w dobie komputerów to przecież wieczność. Skoro Apple iPad jest tak beznadziejny, to czemu wciąż, mimo upływu tylu miesięcy, traktowany jest jako punkt odniesienia i ciągle jeszcze niedościgniony wzór ? Wiele firm szydzi z iPada wytykając jego braki, ale żadna z tych firm nie potrafi wyprodukować i sprzedać nic lepszego. Żałosne…

 • michael

  ale kloc, to już wolę zwykłego laptopa :)

 • Piotrek Jeremicz

  UI jest strasznie toporny. Nie podoba mi się. Ci wszyscy przeciwnicy iPada nigdy go nie mieli w ręku (ani innych iUrządzeń) i marudzą bo ich nie stać albo dla nich z zasady coś jest be. I tak kupię iPada mimo tych wszystkich killerów!!! Po prostu zaspokoi wszystkie moje potrzeby :P

 • Piotrek Jeremicz

  UI jest strasznie toporny. Nie podoba mi się. Ci wszyscy przeciwnicy iPada nigdy go nie mieli w ręku (ani innych iUrządzeń) i marudzą bo ich nie stać albo dla nich z zasady coś jest be. I tak kupię iPada mimo tych wszystkich killerów!!! Po prostu zaspokoi wszystkie moje potrzeby :P

 • x

  Obserwuję projekt od pewnego czasu… co prawda start Notion Ink zaliczył nieciekawy… ale za to produkt pod wieloma względami mają rewolucyjny.

  Przede wszystkim UI jest tak pomyślany że multitasking i współparaca między wieloma aplikacjami nabierają nowego znaczenia. Ponadto dzięki takiemu rozwiązniu UI jest możliwe wykorzystanie androidowych aplikacji pisanych specjalnie pod telefony (a nie tablety) bez utraty jakości ich wyświetlania.

  iPad wbrew powszechnym opiniom jest produktem mocno wybrakowanym (brak wielu istotnych elementów w hardwarze i w softwarze)… Zgodzę się że Apple jest przykładem jeśli chodzi design urządzeń… niestety sam wygląd nie tworzy urządzenia i poza zapalczywymi fanami firmy i osobami dążącymi za modą pozostali użytkownicy będą się musiali zmagać z coraz to innymi utrudnieniami jeśli chodzi o wykorzystanie tych urządzeń.

  NI Adam niestety nie jest wzorem jeśli chodzi o design… nadrabia to w innych elementach (moim zdaniem znacznie bardziej istotnych – bardzo dobry softwar i świetne wyposarzenie sprzętowe – w tym zakresie nie posiada JAKICHKOLWIEK braków).

  Przypomnę: NVIDIA Tegra 250, Dual Core Cortex A-9, 1GB DDR2 RAM, 8 (more variants coming soon) GB Flash, Micro-SD Card support, 10.1″ WSVGA (1024 x 600), Pixel Qi Multitouch display, odporny na zarysowania i antyodblaskowy ekran, 3.2 MP Auto Focus Camera bracana o 180 stopni, WLAN – 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, WWAN – 3G HSPA, USB 2.0 Host x 2, Mini USB, HDMI, 3-Axis accelerometer, GPS, Digital Compass

  Grubość urządzenia około 14mm, masa około 700gramów

 • iknowhow

  Przypomnę: NVIDIA Tegra 250, Dual Core Cortex A-9, 1GB DDR2 RAM, 8 ……

  Owszem, tylko po pierwsze go jeszcze nie ma, a po drugie po co taki hardware ?? Na tabletach i tak nie pograsz w żadne porządniejsze gry, bo będzie niewygodnie (to nie PS3 czy Xbox). Dotykowy interface nadaje się tylko do małych gierek, a podłączanie do tabletu padów czy myszki nie ma sensu (od tego są laptopy). Jedyną prawdziwą wadą, która ogranicza iPada w tym, do czego został stworzony to brak obsługi flasha. Problem ten zostanie jednak niebawem rozwiązany. Nie zapominajmy, że lepszy hardware to także większe zapotrzebowanie na energię, a co za tym idzie krótszy czas pracy na baterii (z mobilności nici).

  „Ponadto dzięki takiemu rozwiązniu UI jest możliwe wykorzystanie androidowych aplikacji pisanych specjalnie pod telefony (a nie tablety) bez utraty jakości ich wyświetlania”
  Mógłbyś wyjaśnić, w czym jest to lepsze od rozwiązania w iPadzie ?? On też odtwarza wszystkie aplikacje napisane dla iphone. Dopóki nie powiększysz aplikacji na ekranie iPada, to jakość masz taką jak na telefonie, a jak powiększysz, to i na adamie będzie pixeloza.

 • x

  iknowhow :

  NVIDIA Tegra 250, Dual Core Cortex A-9 – wbrew pozorom są to procesory do urządzeń mobilnych – tak więc energooszczędność tutaj ma zasadnicze znaczenie (Adam w trybie normalnym podobno wytrzymuje kilkanaście h na baterii, w trybie Pixel QI chyba kilkadziesiąt h na baterii). Poza tym interfej użytkownika, flash, filmy HD (bo jest wyjście HDMI), małe gierki muszą na czymś działsć. Brak porządnego wsparcia dla 3D na pewno niebawem okazał by się wadą dla „kogoś” (wiemy dla kogo) – a rynek trzeba jednak jakoś zdobyć.

  „Mógłbyś wyjaśnić, w czym jest to lepsze od rozwiązania w iPadzie? On też odtwarza wszystkie aplikacje napisane dla iphone” – akurat jeśli chodzi o możliwość obsługi aplikacji z wersji „smartphonowej” to iPad nie jest gorsz. Adam natomiast dzięki takiemu interfejsowi zyskuje w porównaniu z innymi androidowymi urządzeniami.

  Co do flasha na iPadzie… patrząc na politykę firmy nie był bym tego taki pewien czy kiedykolwiek on się tam pojawi.

  No i wciąż uważam że iPad jest wzorem TYLKO jeśli chodzi o design. Dzięki temu zyskał tak dużą rzeszę zwolenników.

  I co by nie był – miałem przez dłuższą chwilę iPada porzyczonego od kumpla (zastanawiałem się nad zakupem)… ekran fajny, wygląd fajny, menu płynnie działa… i to wszystko – poza tym ciągle miałem z tym problemy bo czegoś zrobić nie mogłem w znany mi sposób… a to przegrać na to zdjęcia, a to jakiaś strona która mnie interesuje nie poszła bo miala flasha… pamięci też dołożyć nie można… i tak ciągle coś nie grało.

 • idoknowhow

  „podobno wytrzymuje kilkanaście h na baterii”
  No właśnie ciągle to „podobno”, bo urządzenia nie ma. Kiedy będzie ? Nie wiadomo. iPad na rynku jest i trzyma te bite 10 h ciągłej, wytężonej eksploatacji. Jestem ciekaw czy po wydaniu poprawionego iPada2, premiera adama nie zostanie znów przełożona aby dodać coś „zabójczego”.

  „ciągle miałem z tym problemy bo czegoś zrobić nie mogłem w znany mi sposób…”
  Ja pewnie na androidzie miałbym podobnie :P Kwestia przyzwyczajenia.

  „Co do flasha na iPadzie… patrząc na politykę firmy nie był bym tego taki pewien”

  Tu nie chodzi o politykę Apple, bo wsparcia flasha pewnie faktycznie nie będzie (bo i po co). Jest już przeglądarka skyfire na iphona, która konwertuje w locie flasha na przyjazny isprzętom html5, dzięki czemu bez problemu otwierać można, dla iphonów wcześniej niedostępne w pełni strony. Jest dla iphona, dla iPada ma być niebawem.

  Oczywiście zawsze można wymyślić zadanie któremu iPad nie podoła (dla adama pewnie też :P ). Denerwuje mnie jednak jak niektórzy krytykując iPada, przytaczają dawno już nieaktualne argumenty, a nie dostrzegają największej jego zalety, tego że JEST. Nie lubię ignorancji. Osobiście cieszę się że powstaje coraz więcej tabletów, bo dzięki konkurencji na rynku, zyskują konsumenci.

  Pozdrawiam Cię X

 • x

  idoknowhow – lubię dyskusję opartą na faktach… w przypadku NI Adama oczywiście twardych faktów jeszcze nie ma… i wiele z tego co napisałem może okazać się nie tak kolorowe jak się wydaje. Nie mniej panowie z NI wyglądają na zapaleńców wkładających w to co robią całe swoje serce i naprawdę trzymam kciuki za ich udany debiut. Modele są już wyprodukowane, pierwsze egzemplarze u sosób które zamówiły ten sprzęt mają być już na początku stycznia (wówczas się wszystko okaże).

  Co do flasha – ja jednak będę twardo stał za stwierdzeniem że jego brak w sytuacji gdy jest on bardzo popularny w sieci – to poważna wada. Żaden konwerter nigdy nie da 100% zgodności z oryginalnym produktem…. pozostanie wciąż irytacja że część ze stron nie działa tak jak powinna po przekonwertowaniu action scriptu na HTML5. Wg mnie to UŻYTKOWNIK powinien mieć wybór czy chce tej technologii używać czy nie… a nie producent narzucający takie ograniczenie odgórnie.

  idoknowhow – ja również Pozdrawiam ;)

 • pdomek

  Apple to potęga i żadna firma póki żyje Steve Jobs tego nie przebije. Jestem fanboyem? Może, ale mam ipada, kozystam z niego na codzień (rownież pisząc ten komentarz) i nie widzę w nim żadnych braków ma wszystko. No może po za wspomnianym wcześniej flashem.idoknowhow ma racje html5 smiga aż miło i coraz większa ilośc stron wcześniej flashowych teraz działa na ipadzie. Co wiecej sadze, ze iPad ma wiele funkcji których nie ma i galaxy tab i inne iPad kilery

 • x

  No właśnie… „fanboy” i inne takie śmieszne pojęcia są teraz popularne… na bazie badziewia rodzi się kolejne badziewie… i tak się ten biznes kręci. Dlatego sam też uważam że apple nie jest do przebicia (nawet jak Jobs odejdzie).

 • Piotrek Jeremicz

  „I co by nie był – miałem przez dłuższą chwilę iPada porzyczonego od kumpla (zastanawiałem się nad zakupem)… ekran fajny, wygląd fajny, menu płynnie działa… i to wszystko – poza tym ciągle miałem z tym problemy bo czegoś zrobić nie mogłem w znany mi sposób… a to przegrać na to zdjęcia, a to jakiaś strona która mnie interesuje nie poszła bo miala flasha… pamięci też dołożyć nie można… i tak ciągle coś nie grało.”

  To może znany przez ciebie sposób jest błędny? Będąc użytkownikiem maka nie mam żadnych problemów i wszystko robię w znany mi sposób a na dodatek działa. Window$ to nie jedyny sluszny punkt widzenia :/

 • Piotrek Jeremicz

  No i jest możliwość wgrania flasha na iPada…

 • x

  Piotrek Jeremicz:

  „Window$ to nie jedyny sluszny punkt widzenia :/ ”
  Masz 100% racji.

  „No i jest możliwość wgrania flasha na iPada… ”
  Jeśli kupujesz to urządzenie to po co łamiesz zasady ustanowione przez producenta? Albo się z nim zgadzasz… albo nie i po prostu nie oszukujesz… dajesz wyraźny znak producentowi że coś jest nie tak i nie kupujesz niepełnosprawnego urządzenia.

 • dawid.dubanosow

  @ss: jak nie? android to zrobił

 • dawid.dubanosow

  interfejs ciekawy i nawet ładny. ale obudowa tabletu jest ohydna. :/