news

Po nawigacji do kłębka

Zwiększający się ruch drogowy sprawia, że przedostanie się z punktu A do punktu B rzadko bywa przyjemną przejażdżką. Firma Sony połączyła swoją wiedzę i doświadczenie w produkcji sprzętu AV z kompetencją specjalistów z firmy TomTom – czołowego dostawcy rozwiązań do lokalizacji i nawigacji. Powstałe dzięki temu multimedialne systemy nawigacyjne AV Xplod ułatwią życie każdemu kierowcy.
Nową gamę samochodowych systemów nawigacyjnych AV Sony tworzą modele XNV-L77BT, 770BT, L66BT i 660BT, które doskonale sprawdzają się w roli urządzeń „inforozrywkowych” w czasie długich podróży i w trakcie codziennych dojazdów do pracy.
Każdy system zawiera radioodtwarzacz AV Sony i moduł nawigacyjny TomTom wraz z najnowocześniejszymi funkcjami do nawigacji. Modele XNV-L77BT (z panoramicznym ekranem 7″) i XNV-L66BT (z panoramicznym ekranem 6,1″) umożliwiają pełne wykorzystanie usług TomTom Live: HD Traffic, wyszukiwania lokalnego z Google czy ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa.
 
Usługa HD Traffic zapewnia kierowcy najdokładniejsze i najbardziej aktualne informacje o ruchu drogowym. Pojawiają się one na radioodtwarzaczu samochodowym i są aktualizowane co trzy minuty. Dzięki temu, w razie wypadku lub utrudnień w ruchu istnieje możliwość wyznaczenia alternatywnej trasy. Wiedza o tym, co dzieje się na drodze przed nami, pozwala jechać bezpieczniej. Ostrzeżenia dot. bezpieczeństwa to komunikaty o zbliżaniu się do fotoradaru (stacjonarnego bądź ruchomego) albo niebezpiecznego miejsca.
Usługa wyszukiwania lokalnego z Google jest bardzo przydatna na przykład przy szukaniu restauracji w nieznanym mieście. W takim przypadku, aby wyszukać odpowiednie miejsce przy użyciu serwisu Google Map – największej na świecie bazy danych o obiektach tego rodzaju – wystarczy użyć ekranu dotykowego. Co więcej, ze strony wyszukiwania można również bezpośrednio zatelefonować do wybranego lokalu, by zarezerwować stolik.
Wszystkie modele nawigacji AV są dostarczane z najbardziej szczegółowymi i zaawansowanymi mapami TomTom, pokrywającymi obszar 45 państw europejskich. Wyznaczanie trasy przez nawigację TomTom znacznie wykracza poza proste wykorzystanie danych o dozwolonej maksymalnej prędkości. Unikatowa technologia IQ Route społączona z obszerną bazą danych o faktycznych czasach podróży umożliwia wyznaczenie najkrótszej trasy z uwzględnieniem dnia i godziny. Pod uwagę brane są między innymi godziny szczytu, weekendy, a nawet ustawienia sygnalizacji świetlnej.
Ogromne znaczenie ma aktualność używanych map. Dzięki usłudze TomTom MapShare i wielkiej rzeszy użytkowników nawigacji TomTom, możliwe jest wprowadzanie korekt na mapach i korzystanie ze zmian wprowadzonych przez innych kierowców – wystarczy użyć komputera i darmowego programu TomTom HOME.
 
Gama samochodowych systemów nawigacyjnych AV Xplod powstała na tej samej platformie co wyróżniony ostatnio nagrodą EISA multimedialny radioodtwarzacz samochodowy XAV-70BT*. Nowe urządzenia mają więc wszystkie innowacje audiowizualne, które znajdziemy w radioodtwarzaczu Sony nagrodzonym przez stowarzyszenie EISA. Są przeznaczone do instalacji w podwójnym otworze montażowym DIN i wyposażone w niezwykle jasny ekran WVGA o rozdzielczości 800 x 480 pikseli – pięciokrotnie większej niż w typowych urządzeniach z wyświetlaczem QVGA.
Świetna jakość dźwięku dokładnie odpowiada temu, czego użytkownik może się spodziewać po produkcie Sony. Dbałość o szczegóły, w tym pełne rozdzielenie ścieżek sygnałów audio i wideo, przekłada się na niezrównaną jakość reprodukcji AV. Funkcja symulacji głośnika centralnego (Centre Speaker Organiser) pozwala na dodanie „wirtualnego” głośnika centralnego dokładnie na środku deski rozdzielczej – i uzyskanie w ten sposób 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Dzięki zaawansowanemu wyrównywaniu parametrów czasowych zestaw może uwzględnić miejsce, w którym siedzi kierowca, i odpowiednio skorygować opóźnienia czasowe dźwięku w poszczególnych kanałach, zapewniając tym samym optymalne wrażenia przy słuchaniu.
* Europejski samochodowy odtwarzacz audio-wideo 2010-2011 – nagroda przyznana przez EISA (Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku) 15 sierpnia 2010 r. Dalsze informacje i komunikat dla prasy są dostępne pod adresem www.sony europe.com/presscenter.

podobne treści