smartfony

Po aktualizacji do iOS 11.3 część użytkowników zgłasza problemy z wyświetlaczem

W ubiegłym miesiącu Apple wypuściło aktualizację iOS do wersji 11.3. Nowa wersja mobilnego systemu z Cupertino wprowadziła zmiany poprawiające nieco żywotność baterii i kilka innych drobiazgów. Jednak pewnej grupie użytkowników po aktualizacji przestały działać ekrany dotykowe.

Jak podaje serwis Motherboard, tysiące iPhone’ów 8 zostało uszkodzonych po zaktualizowaniu systemu operacyjnego do wersji 11.3. Uszkodzenie objawia się tym, że urządzenia przestają reagować na dotyk.

Apple nie skomentowało sprawy, ale wygląda na to, że problemów mogą spodziewać się ci użytkownicy, którzy oddali swoje urządzenia do naprawy w nieautoryzowanych serwisach. Według społeczności Apple, za problemy odpowiedzialny jest mikrochip zasilający wyświetlacze iPhone’ów. Po aktualizacji iOS coś musiało przeszkodzić w normalnej komunikacji pomiędzy chipem a wyświetlaczem.

To nie pierwszy raz, kiedy iPhone’y naprawiane w serwisach innych niż autoryzowane przez Apple mają problemy po aktualizacji. W ubiegłym roku dokładnie taki sam problem mieli właściciele iPhone’ów 7. Wtedy Apple wypuściło łatkę, która rozwiązywała problem. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

podobne treści