internetnews

Po 1 marca użytkownicy nie zalogują się do starych wersji Skype’a

W temacie agresywnego promowania aktualizacji, Microsoft ma już spore doświadczenie. Po systemie operacyjnym, teraz przyszła kolej na Skype’a, do którego starszych wersji nie będzie można się zalogować od 1 marca.

Użytkownikom Skype’a, Microsoft złożył właśnie propozycję nie do odrzucenia – by nie stracić kontaktu ze znajomymi, muszą oni do końca miesiąca zaktualizować Skype’a do najnowszej wersji, ponieważ od 1 marca zalogowanie się ze starszej wersji klienta będzie niemożliwe.

Jak argumentuje Microsoft, zmiana jest konieczna, ponieważ starsze klienty korzystają z połączeń peer-to-peer, a w ramach rozwoju platformy, jej architektura została przeniesiona do chmury, co jest rozwiązaniem bardziej przyjaznym dla użytkowników mobilnych i ma pozwolić na lepszą integrację z różnymi dodatkowymi usługami, jak czat wideo czy udostępnianie plików. I właśnie z tego powodu, użytkownicy starszych, desktopowych wersji Skype’a zostaną niebawem „odłączeni”.

Planowana blokada logowania dotyczy użytkowników Skype’a dla Windowsa (wersje klienta 7.16 i starsze) oraz Skype’a dla systemu Apple (od wersji 7.0 do wersji 7.18). Podczas aktualizacji wszystkie dane zostaną przeniesione do nowej wersji programu, a aktualną wersję Skype’a można pobrać ze strony producenta.

podobne treści