news

Płyty 20 razy pojemniejsze od Blu-Ray

Sony pracuje nad konstrukcją nowego lasera, który może posłużyć do powstania nowej i znacznie wydajniejszej technologii zapisu. Superlaser to projekt inżynierów Sony i naukowców z prestiżowego Uniwersytetu Tohoku.

Niebiesko-fioletowy laser wytwarza wyjątkowo cienkie snopy światła. Długość emitowanej fali wynosi zaledwie 405 nanometrów, a czas trwania impulsu zaledwie trzy pikosekundy (jedna trylionowa sekundy). Nowy laser byłby sto razy wydajniejszy od obecnie stosowanych.

Niezależnie od tego, czy filmy i muzykę czeka długa przyszłość na płytach, warto wyobrazić sobie możliwości nowej technologii. 50 filmów lub wszystkie sezony ulubionego serialu na jednej płycie. Pojęcie „półka z płytami” stałoby się anachronizmem. [Mark Wilson/giz, Examiner, Slashdot, CrunchGear]

podobne treści

 • ads

  ” Pojęcie „półka z płytami” stałoby się anachronizmem. ” – a przepraszam, to gdzie bedziesz trzymal te wszystkie nowe plyty?

 • k-u_r-w_a

  ku**a jak zrobią kilka nowych formatów to będzie klęska dla wydawców filmów czy gier
  Nowy Blu-ray (super :/)
  Nowy Laser co za tym idzie coś w stylu blu-ray
  I Japończycy znaleźli sposób na pomieszczenie 1 TB na płycie DVD (NOWY CZYTNIK)
  a to wszystko oznacza
  Nowe Konsole
  Xbox (720 ;p)
  Playstation (możliwe ze PSP GO 2 albo PSP 4k)
  Założe się że Sony przestała już produkować PS3 SLIM i wyprodukuje ileś tam PS3 (odnowione) i będzie wywietrzać magazyny ;/