newssmartfonyWiadomość główna

Plotki: znamy przybliżoną specyfikację Windows Phone’ów HTC

Serwis The Verge dotarł do informacji na temat nowych smartfonów HTC ze świeżo zaprezentowanym Windowsem Phone 8 na pokładzie. Wiemy kiedy (nieoficjalnie) i czego możemy się po nich spodziewać.

Gwoli przypomnienia – oficjalnymi partnerami Microsoftu przy produkcji smartfonów z WP8 są: Nokia, Samsung, Huawei i HTC. Redakcja The Verge utrzymuje, że już teraz wie co nieco o nadchodzących produktach ostatniego z nich.

No, dobra, przejdźmy do konkretów. Pierwszym z rzekomych smartfonów ze stajni tajwańskiego producenta ma być tani, budżetowy, dysponujący 4-calowym wyświetlaczem WVGA HTC Rio, pod którego maską znajdziemy między innymi: taktowany zegarem 1GHz, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 (MSM8227), 5-megapikselową kamerę (720p), 14.4Mbps moduł HSPA i pojemną na 512MB, wbudowaną pamięć wewnętrzną.

Premiera: podobno październik tego roku.

Drugim z nowych smartfonów HTC pracujących pod kontrolą WP8 ma być nieco wydajniejszy i szybszy, 4,3-calowy Accord z 8-megapikselową kamerą (wideo 1080p), ekranem Super LCD 2, 42Mbps modułem HSPA+, 1GB-em RAM-u i dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 (MSM8260A, od 1,5 do 1,7GHz).

Premiera: mniej więcej w tym samym czasie co mniejszy braciszek Rio.

Trzecim i ostatnim z organizatorów imprezy HTC ma być największy z całej zgrai, dysponujący 4,7-calowym wyświetlaczem Super LCD 2 HTC Zenith, w którego obudowie zamknięto m.in. 8-megapikselową kamerę (720p), 42Mbps moduł HSPA+ i czterordzeniowy procesor Qualcomm Snadragon (nie wiadomo na razie jaki konkretnie). Kiedy się ukaże? Według The Verge – w czwartym kwartale tego roku.

No i to by było na tyle. Niezły gang, co? Choć wszystkim powyższym informacjom bardzo daleko do oficjalnego potwierdzenia – jeśli okażą się prawdziwe być może warto będzie wstrzymać się z zakupem jakiegokolwiek Windows Phone’a do dnia ich premiery. Co myślicie?

[The Verge]

podobne treści