krótka piłkanewssmartfony

Plotki: wyciekły zdjęcia prasowe nowych smartfonów Nexus

 

 No więc wszystko jest już właściwie jasne. Na pięć dni przed spodziewaną premierą duetu nowych flagowców z rodziny Nexus do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia prasowe efektów kooperacji Google z LG i Huawei.

Fotografie, opublikowane przez portal Android Police, potwierdzają w zasadzie wszystkie spekulacje mediów z jakimi mieliśmy do czynienia na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. I tak, obydwa smartfony rzeczywiście zdobią loga firm z Chin i Korei, które jako pierwsze uraczą nas aż dwoma modelami nowego produktu z tej linii. Wszystkie dostępne informacje wskazują, że gadżet LG będzie dedykowany osobom szukającym przyzwoitej słuchawki za w miarę rozsądną cenę, zaś smartfon Huawei będzie rywalizować z absolutnie najmocniejszymi propozycjami tego typu na rynku.

Tak jak pisaliśmy tydzień temu, z dotychczasowych wieści wynika, że Nexus 6 chińskiej firmy otrzyma podzespoły z najwyższej półki i zostanie wyposażony w: „5,7-calowy wyświetlacz „2K” o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli, mocny, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 z zegarem 1,9 GHz, 3 gigabajty RAM-u, 24 GB wbudowanej pamięci oraz 12-megapikselowy aparat główny ze wsparciem dla rozdzielczości 4K i nieco skromniejszą kamerkę frontową 8 MPx”. Oczywiście, zarówno on, jak i jego słabszy sprzętowo kuzyn mają pracować pod kontrolą nadchodzącego Androida Marshmallow.

Co ciekawe, źródło Android Police dotarło nawet do zdjęć… pudełek, w których będą sprzedawane obydwa flagowce Google. Możecie je zobaczyć w skromnej galerii poniżej.

Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem, a świata nie spotka żaden niespodziewany kataklizm, Nexusy Huawei i LG zostaną zaprezentowane w trakcie specjalnej konferencji firm już za 5 dni, 29 września, w Nowym Jorku. I choć zapewne obejdzie się bez większych niespodzianek, z pewnością zamieścimy wówczas nieco obszerniejsze opisy tych smartfonów. Miejmy nadzieje, że sprostają ogromnym oczekiwaniom.

Czekamy.

Źródło: Android Police via Gizmodo.com

podobne treści