newssmartfony

Plotki: wyciekły zdjęcia i specyfikacja Samsunga Galaxy S8


Jednym z najbardziej wyczekiwanych obecnie urządzeń, jest bez wątpienia Samsung Galaxy S8. Na szczęście dzięki niezawodnemu Evanowi Blassowi, już teraz dowiedzieliśmy się więcej na temat tego, co przygotowują Koreańczycy.

Jak twierdzi Blass na łamach VentureBeat, Samsung Glaxy S8 przygotowywany jest w dwóch wariantach, które różnić się będą wielkością ekranu QHD Super AMOLED. Pierwszy będzie miał przekątną 5,8 cala, drugi 6,2 cala. W obu przypadkach panele mają być zakrzywione wzdłuż dłuższych krawędzi, będą też wspierać technologię będąca odpowiednikiem 3D Touch.

W Samsungu Galaxy S8 zastosowane zostaną najprawdopodobniej procesory Qualcomm Snapdragon 835 lub Exynos. Procesor wsparty będzie 4 GB pamięci RAM, a do dyspozycji użytkowników oddaną zostane 64 GB pamięci wewnętrznej, które będzie można rozbudować o kolejne 256 GB przy pomocy kart microSD. Za zasilanie odpowiadać będą akumulatory 3000 mAh lub 3500 mAh w przypadku większego modelu.

Urządzenie wyposażone będzie w główny aparat o matrycy 12 megapikseli, z przesłoną f/1.7. Apart do selfie będzie działał z rozdzielczością 8 megapikseli a dodatkowo będzie obsługiwał funkcję skanowania siatkówki oka.

Na dole urządzenia znalazło się miejsce na tradycyjne gniazdo słuchawkowe oraz złącze USB Type-C. Czytnik linii papilarnych miał zostać przeniesiony na tył obudowy, obok kamery głównej.

Całość działać będzie pod kontrolą Androida Nougat a użytkownicy otrzymają do dyspozycji wirtualnego asystenta Bixby, który ma być ponoć zdolny do wykonywania znacznie bardziej skomplikowanych komend niż Siri.

Oficjalna premiera urządzeń planowana jest podobno na 29 marca, do sklepów mają one trafić 21 kwietnia. Mniejsza wersja Samsunga Galaxy S8 ma kosztować 799 euro, natomiast większa będzie o sto euro droższa.

Zdjęcia: Flickr/krrisd, VentureBeat

podobne treści