ciekawostkinewstablety

Plotki: wyciekły pierwsze zdjęcia i specyfikacja iPada Air 2

Przepowiadana, październikowa premiera nowych tabletów giganta z Cupertino zbliża się coraz większymi krokami, co rzecz jasna skutkuje zauważalnym wzrostem liczby nieoficjalnych spekulacji na ich temat. Do grona plotkarzy dołączył właśnie blog The Michael Report, który podzielił się swą wiedzą na temat domniemanej specyfikacji iPada Air 2.

Według relacji serwisu, zgodnie z oczekiwaniami Apple dokona ponownego odchudzenia tabletu, którego grubość zostanie zredukowana poprzez integrację panelu LCD z powlekającym go szkłem oraz kilka drobnych zmian w zakresie rozlokowania poszczególnych przycisków. Z opisu blogerów wynika, że gigant całkowicie zrezygnuje z tzw. przycisku wyciszenia i osadzi głębiej guziki odpowiedzialne za regulację głośności. A jeśli już o niej mowa, wygląda na to, że urządzenie znów będzie odtwarzać dźwięk za pośrednictwem pojedynczego grilla. Dzięki wszystkim wspomnianym modyfikacjom, iPad Air 2 będzie podobno o 0,5 mm cieńszy od swojego poprzednika i tym samym osiągnie grubość zbliżoną do gabarytów najnowszych iPhone’ów.

Jeśli informacje portalu okażą się prawdziwe, poza tym tablet nie ulegnie żadnym transformacjom i będzie stanowić spodziewany efekt ewolucji poprzednich urządzeń z tej serii. Zdaniem M.A. w wyposażeniu gadżetu nie zabraknie miejsca dla skanera odcisków palców, autorskiego procesora Apple – A8, 2 gigabajtów RAM-u, 8-megapikselowego aparat głównego oraz – zależnie od wybranego wariantu – 16 bądź 32 GB standardowej pamięci wewnętrznej. Słowem, nowy iPad będzie prawdopodobnie dokładnie taki, jak się tego spodziewaliśmy.

Według informacji TMR, które znajdują subtelne potwierdzenie w opublikowanej dziś, oficjalnej zapowiedzi Apple, premiera urządzenia odbędzie się już 16 października. Niewykluczone, że poza iPadem Air 2, gigant pokaże nam także nową wersję iPada Mini. Większy, 12,9-calowy wariant tabletu ma zadebiutować dopiero w przyszłym roku.

Doniesienia bloga uzupełnia poniekąd seria zdjęć opublikowanych przez portal Tinhte.vn, który twierdzi, że dotarł do krążącego w pewnych kręgach, prototypowego egzemplarza gadżetu. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia rzekomego iPada Air 2. Na ewentualne potwierdzenie musimy zaczekać aż do przyszłego czwartku.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści