krótka piłkanews

Plotki: Windows 8.1 z domyślnym uruchamianiem do pulpitu?

Microsoft zdaje się uginać się pod presją przeciwników dawnego Metro UI. Jak informuje znany, rosyjski bloger WZor – gigant z Redmond pracuje nad aktualizacją Windowsa 8.1, która sprawi, iż po uruchomieniu systemu ponownie będziemy oglądać klasyczny ekran pulpitu, nie zaś kafelkowy interfejs Modern.

Choć Microsoft wprowadził tego rodzaju opcję już w poprzednim updacie OS-u, wraz z kolejną aktualizacją ma ona stać się ustawieniem domyślnym, nie wymagającym od użytkownika jej ręcznego aktywowania gdzieś w mrocznych zakamarkach systemu. Według The Verge, MS chce w ten sposób poprawić komfort korzystania z OS-u przy pomocy klawiatury i myszki (taaa… tak jakby dwa kliknięcia robiły nam jakąś wielką różnicę).

Zgodnie z doniesieniami blogera, to nie jedyna nowość, która wkrótce pojawi się na pokładach maszyn z Windowsem 8.1. Tak jak możecie zobaczyć na screenshocie powyżej, wygląda na to, że na ekranie Modern UI wkrótce pojawią się długo wyczekiwane (przynajmniej przeze mnie) przyciski umożliwiające kolejno uśpienie, wyłączenie lub zrestartowanie systemu. Wreszcie.

Choć informacjom blogera rzecz jasna należy nadać status wybitnie nieoficjalnych, zdają się je potwierdzać także informatorzy portalu The Verge.

Źródło: Gizmodo.com/The Verge

podobne treści