aplikacjenewssmartfony

Plotki: tak będzie wyglądać nowy iOS 7?

Zaczęło się. Portal 9to5Mac twierdzi, że dotarł do zdjęć ukazujących wygląd ikon nowego iOS 7, którego oficjalny debiut odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Zdjęcie, które możecie zobaczyć powyżej zostało spreparowane przez redakcję 9to5mac na podstawie rzeczywistej prezencji interfejsu na ekranie smartfona, którego właściciel w obawie o ewentualne kłopoty nie zgodził się na udostępnienie realnych „screenshotów”. Tym niemniej, wersja przygotowana przez portal ma ponoć pokrywać się z rzeczywistym kształtem nowej wersji OS-u.

Z grafiki możemy wywnioskować niewiele ponad to, iż doniesienia o „spłaszczeniu” designu ikon systemu okazały się w pełni prawdziwe (jeśli oczywiście przyjąć, że nie jest to ordynarny „fejk”). Wszystkie ikony są zdecydowanie bardziej proste, kwadratowe i pozbawione efektów znanych z poprzednich wersji OS-u (podobno Apple zamierza wprowadzić dwa zestawy ikon stylizowanych na biało i czarno). Co więcej, wszystko wskazuje na to, że główną czcionką nowego iOS będzie Helvetica Nueue Ultra Light (bądź czcionka bardzo, ale to bardzo doń podobna).

O tym czy grafika 9to5mac okaże się prawdziwa przekonamy się jeszcze dziś.

A wy co myślicie? Podoba wam się taki wygląd ikon nowego iOS? (Mnie, przyznaję, raczej nie za bardzo).

Źródło: Gizmodo.com/9to5mac

podobne treści