newswynalazki

Plotki: Sony chce w przyszłym tygodniu zaprezentować gogle, które mają konkurować z Oculus Rift

Aktualnie najjaśniejszą gwiazdą na arenie wirtualnej rzeczywistości jest niewątpliwie Oculus Rift, ale inni gracze starają się jak najszybciej nadrobić dystans. Jednym z nich jest Sony, którego wcześniejsze inicjatywy związane z VR nie były raczej sukcesami rynkowymi. Ale to ma się zmienić już w przyszłym tygodniu.

Podczas tegorocznej konferencji Game Developers Conference, która rozpocznie się w przyszłym tygodniu w San Francisco, Sony ma zaprezentować własne gogle VR, które mają „pokonać Oculus Rift”. Sam lśniący sprzęt nie byłby jednak wiele wart bez odpowiedniego oprogramowania, dlatego Sony zaprezentuje także niespodziankę przygotowaną przez jednego z deweloperów należących do Sony Computer Entertainment. Można więc spodziewać się się co najmniej efektownej demonstracji jednej z gier wydawanych pod szyldem Sony, która została przerobiona na potrzeby gogli VR.

Sony zainteresowane jest goglami VR co najmniej od roku 2011. Od tamtego czasu wypuściło już na rynek kilka wersji swoich „okularów projekcyjnych” z serii HMZ, jednak to Oculus Rift, który zaprezentował niedawno kolejną wersję swojego zestawu i nawiązał współpracę z Valve, nadaje ton na tym rynku. Choć jak na razie 60 tysięcy gogli Oculus Rift trafiło jedynie do deweloperów. Już niebawem dowiemy się, czy Sony uda się przejąć inicjatywę.

Zdjęcie: Sony

podobne treści