smartfony

Plotki: smartphone Amazonu z wyświetlaczem 3D zostanie zaprezentowany w czerwcu

O smartphonie sygnowanym logiem Amazonu słyszeliśmy już od dawna, jednak jak na razie Bezos i spółka uparcie milczą na jego temat. Przynajmniej oficjalnie. Według doniesień The Wall Street Journal Amazon w tajemnicy zaprezentował już swoje urządzenie deweloperom, a jego oficjalna prezentacja odbędzie się w czerwcu.

Smartphone, nad którym Amazon pracuje podobno już od kilku lat, miałby trafić na półki sklepowe we wrześniu tego roku. Według źródeł, na które powołuje się WSJ, prototyp urządzenia pokazany został już wybranym deweloperom ze Seattle i San Francisco. Szczegóły na temat specyfikacji technicznej urządzenia, którym Amazon ma zamiar rzucić wyzwanie Apple, Samsungowi i innym producentom nie są niestety znane, ale od jakiegoś czasu krążą plotki o tym, że będzie ono wyposażone w ekran umożliwiający wyświetlanie trójwymiarowego obrazu bez konieczności korzystania ze specjalnych okularów. Ma to być możliwe dzięki zastosowaniu czterech kamer, które śledzić będą ruchy oczu użytkownika.

Nie wiadomo także w jaki system operacyjny zostanie wyposażony smartphone Amazonu, ale biorąc pod uwagę, że dzięki tabletom z serii Kindle Fire firma nabrała doświadczenia w modyfikowaniu Androida, można spodziewać się, że właśnie na tym systemie operacyjnym oparty będzie smartphone 3D Amazonu.

Zdjęcie: Flickr/luxuryluke

podobne treści