news

Plotki: Samsung pracuje nad nową, 16-megapikselową kamerą z technologią OIS

 

Wygląda na to, że podążanie śladami Nokii stanie się wkrótce równie popularne, jak kopiowanie niektórych pomysłów Apple. Koreański portal Naver.com poinformował, że Samsung pracuje nad przygotowaniem nowej, 16-megapikselowej kamery z optycznym stabilizatorem obrazu dla kolejnych urządzeń z niekończącej się serii Galaxy.

Zgodnie z doniesieniami Azjatów, pierwszym urządzeniem, które dostąpi zaszczytu obcowania z nowiutką kamerą Samsunga będzie następca obecnego flagowca Koreańczyków – smartfon Galaxy S5. Oznacza to, że – nawet pomimo wzmożonych prac nad produkcją optyki – nie znajdzie się ona w wyposażeniu głośno zapowiadanego tabletofonu Samsung Galaxy Note 3.

Choć Samsung ma już pewne doświadczenie w wytwarzaniu urządzeń z 16-megapikselowymi kamerami (Galaxy S4 Zoom), to według redakcji Naver inżynierowie giganta skupiają się obecnie na opracowaniu optyki, która o wiele lepiej wpasuje się w design cienkich i mocno jednolitych urządzeń firmy. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, premiera nowej kamery Samsunga powinna być kwestią kilku najbliższych miesięcy.

Czekamy z niecierpliwością.

Źródło: GSM Arena

podobne treści