krótka piłkatablety

Plotki: Samsung planuję premierę olbrzymiego, 18-calowego tabletu

Wygląda na to, że epidemia obsesyjnego pompowania rozmiarów smartfonów rozniesie się też na floty dwóch czołowych przedstawicieli branży tabletów. Po licznych plotkach na temat debiutu tzw. Mega iPada, portal SamMobile doniósł, że nad swym własnym urządzeniem tej kategorii pracuje także Samsung, który szykuje premierę tabletu z ekranem o przekątnej 18,4 cala.

Zgodnie z relacją serwisu, stanowiącego wiarygodne źródło informacji o Samsungu, gadżet będzie dedykowany głównie celom biznesowym i edukacyjnym. Nie wiadomo więc, jak ukształtuje się jego profil dystrybucyjny i czy w ogóle trafi do normalnej, tradycyjnej sprzedaży w sklepach. Na dziś wydaje się jednak, że raczej do tego dojdzie.

Zdaniem SamMobile, gigantyczny tablet nie będzie dysponować ekranem Super AMOLED, spotykanym w większości najnowszych produktów firmy, a panelem TFT LCD o niespecjalnie imponującej rozdzielczości Full HD. Oznacza to, że zagęszczenie pikseli na cal tak wielkiego wyświetlacza wyniesie zaledwie 120, a więc dwa razy mniej niż w przypadku tabletu Samsung Galaxy Tab S2. Poza tym, pod maską gadżetu znaleźć mają się także: ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Exynos 7580 (1,6 GHz), 2 gigabajty RAM-u, 32 GB pamięci, 8-megapikselowy aparat główny, gniazdo kart micro SD i niezła, 5700 mAh bateria.

Jak słusznie zauważa Darren Orf z Gizmodo.com, ze względu na swe atuty tablet mógłby stanowić obiekt zainteresowania środowisk szkolnych i niewykluczone, że to właśnie w nich Samsung upatruje przeważającą część jego nabywców. Wszystko to jednak spekulacje – na razie wiemy kiedy możemy spodziewać się jakichkolwiek oficjalnych informacji w tej sprawie.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści