newstablety

Plotki: Samsung Galaxy Tab 3 10.1 z procesorem Clover Trail+ Intela?

Wygląda na to, że w odróżnieniu od LG, Samsung wcale nie ma zamiaru ograniczać swojej współpracy z innymi firmami. Znany dziennik Korea Times donosi, że azjatycki gigant zamierza wyposażyć nową generację 10-calowego tabletu Galaxy Tab 3 10.1 w czterordzeniowy procesor Clover Trail+ Intela.

Decyzja ta oznaczałaby zrezygnowanie z dotychczasowych, autorskich procesorów Exynos w przynajmniej jednym z wariantów nowego tabletu. To o tyle ryzykowny i dość niespodziewany ruch, że nowiutkie procesory Intela pojawiły się na wyposażeniu zaledwie garstki średnio popularnych smartfonów, jak Lenovo K900 czy ZTE Geek. Według źródeł KT – prace nad zastosowaniem układu w urządzeniach Samsunga trwają już od jakiegoś czasu i bardzo prawdopodobne, że ich pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć w trakcie przyszłotygodniowych targów Computex.

PS. Do sieci wyciekła dziś domniemana specyfikacja tabletu Galaxy Tab 3. Według plotek – tablet będzie dysponować 10,1-calowym wyświetlaczem TFT LCD o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, czterordzeniowym procesorem o częstotliwości taktowania 1,6 GHz, 1 GB-em RAM-u, dwoma – 3 i 1,3 MPx – kamerkami, 16 bądź 32 GB-ami standardowej pamięci wewnętrznej i niezłą, 6800 mAh baterią. Mierząca 243.1 x 176.1 x 7.95 mm całość (waga – 510 gramów) będzie pracować pod kontrolą Androida 4.2 Jelly Bean.

Źródło: Engadget.com

podobne treści