krótka piłkanewssmartfony

Plotki: Samsung Galaxy S6 z pakietem preinstalowanych aplikacji Microsoftu

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, ostatnie dni upływają nam pod znakiem spekulacji na temat targów Mobile World Congress w Barcelonie. Jak co roku, do stolicy Katalonii wybierze się cała śmietanka branży mobilnej, na czele z Samsungiem, który zabierze do niej swój kolejny smartfon z serii Galaxy S. Zgodnie z doniesieniami mediów, gadżet ten będzie pierwszym flagowcem firmy wyposażonym w odchudzoną nakładkę TouchWiz i wbudowany pakiet Microsoft Office.

Obecność pakietu na pokładzie Galaxy S6 to efekt niedawnego porozumienia między producentami w sprawie patentów na urządzenia z Androidem. Kilka miesięcy temu, Microsoft oskarżył Samsunga o złamanie umowy licencyjnej i brak opłat za korzystanie z jego zastrzeżonych technologii. Koreański gigant odpowiedział na te zarzuty, twierdząc że umowa utraciła swą ważność w dniu przejęcie przez Redmond oddziału mobilnego Nokii. Po kilku tygodniach negocjacji, reprezentanci firm doszli do porozumienia, które na nowo określi ich współpracę w ramach branży mobilnej. Jednym ze skutków ugody ma być ponoć umieszczenie zestawu darmowych programów Microsoftu w bazowym ekwipunku nowego smartfona z linii Galaxy S.

Według źródeł SamMobile, w skład pakietu wejdą wszystkie topowe aplikacje MS, jak Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft OneNote, Microsoft OneDrive oraz Skype. Do każdego egzemplarza gadżetu dołączana będzie też subskrypcja na Office 365, darmowa przez pierwszy rok użytkowania usługi. Gwoli przypomnienia – według wcześniejszych plotek, nowy flagowiec Samsunga będzie dysponować sporym, 5,1-calowym wyświetlaczem Super AMOLED Quad HD o rozdzielczości 1440 na 2560 pikseli, 64-bitowym procesorem firmy, Exynos 7420, 3 gigabajtami RAM-u oraz 20-megapikselowym aparatem głównym i kamerką frontową 5 MPx. Mimo inwestycji firmy w rozwój platformy Tizen, całość ma pracować pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop.

Premiera gadżetu nastąpi już w marcu, w trakcie targów MWC w stolicy Katalonii. Do jego rynkowego debiutu dojdzie zaś pewnie w kwietniu.

Źródło: Phone Arena

podobne treści