newssmartfony

Plotki: Samsung Galaxy S6 z „iPhone’owym” skanerem odcisków palców

Portal SamMobile donosi, że koreański gigant nie pozostanie głuchy na krytykę użytkowników narzekających na działanie skanera Samsunga Galaxy S5. Posiadacze smartfona zarzucali mu wadliwe działanie modułu, który zacinał się w trakcie prób rozpoznania linii papilarnych ich palców. Zdaniem serwisu, firma ma świadomość błędów w konstrukcji narzędzia i zamierza odpowiedzieć na nie wraz z premierą słuchawki S6, która zostanie wyposażona w czytnik wzorowany na akcesorium Apple.

W przeciwieństwie do swego poprzednika, skaner ma pozwalać na korzystanie z wybranych funkcji gadżetu po prostym przyłożeniu kciuka do powierzchni przycisku „Home” i nie będzie wymagać wykonywania jakichkolwiek ruchów palcami. By zaplanowane zmiany znalazły odzwierciedlenie w praktyce, Samsung dokonał ponoć powiększenia wspomnianego przycisku, który powinien upodobnić się do guzików najnowszego iPhone’a. Jak łatwo się domyślić, zakres obowiązków modułu nie będzie ograniczać się wyłącznie do znoszenia blokady smartfona i obejmie też włączanie aplikacji z TouchWiz oraz autoryzację przy opłatach za zakupy w Internecie.

Jak na razie nie mamy pojęcia, czy transformacja skanera nie spowoduje naruszenia któregoś z wielu patentów Apple, ale wygląda na to, że może on stać się przedmiotem kolejnego spotkania tych firm w sądzie. Zobaczymy. Co ciekawe, nie jest on wcale jedynym elementem wyposażenia gadżetu, o którym rozpisywano się dziś w sieci.

Według doniesień serwisu Phone Arena, który dotarł do wycieku profilu User Agent smartfona, na jego pozostałą część złożą się także:  duży, 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 na 2560 pikseli (QHD, 534 ppi), mocny, 64-bitowy procesor Samsunga  Exynos 7420, 3 gigabajty RAM-u oraz dwie kamery 16 i 5 MPx. Co oczywiste, całość ma ponoć pracować pod kontrolą najnowszego Androida 5.0 Lollipop.

Jak tylko dowiemy się czegoś nowego w sprawie S6, z pewnością damy wam znać na łamach bloga.

Źródło tekstu i grafiki: GSM Arena

podobne treści