newssmartfony

Plotki: Samsung Galaxy S IV będzie miał ośmiordzeniowy procesor?

Tylko dziesięć dni zostało do oficjalnej premiery nowego flagowego smartphone’a Samsunga czyli Galaxy S IV. Z tej okazji koreańska firma już dziś rozpoczyna kampanię mającą na celu podgrzanie atmosfery. Czy jej częścią są także plotki o ośmiu rdzeniach nowego Samsunga?

Dziś pojawił się pierwszy z serii filmów reklamowych Samsunga, którego główną postacią jest Jeremy Maxwell – powiernik Galaxy S IV, który ma przechować telefon do czasu oficjalnej premiery. Wygląda jednak na to, że Jeremy (ale raczej ktoś inny, na przykład marketing Samsunga), już teraz nie wytrzymał i przetestował urządzenie przy pomocy aplikacji Antutu, dzięki czemu rzekoma specyfikacja urządzenia popłynęła w świat.

Z informacji, na które powołuje się portal Sam Mobile wynika, że Galaxy S IV wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor Exynos 5410 produkcji Samsunga taktowany zegarem 1,8 GHz. Dodatkowo w Galaxy S IV znaleźć się ma GPU PowerVR SGX 544 oraz 2 GB pamięci RAM. Urządzenie ma być wyposażone w ekran o przekątnej 4,99 cala o rozdzielczości 1920 na 1080 i działać pod kontrolą Androida 4.2. Flagowy smartphone Samsunga ma być także wyposażony w aparat 13 megapikseli i wspierać LTE.

Jak zawsze w takich przypadkach należy zachować pewną rezerwę, ale jeśli powyższa specyfikacja jest prawdziwa, Samsung przez pewien czas będzie mógł pochwalić się bodaj najpotężniejszym smartphonem na rynku. Ciekawe tylko ile to wszystko będzie kosztować?

podobne treści