newssmartfony

Plotki: Samsung Galaxy Note 4 na pierwszych zdjęciach

Trudno o lepszy zwiastun zbliżającej się premiery gadżetu aniżeli zwiększająca się fala doniesień na temat jego domniemanego wyglądu i specyfikacji. Na miesiąc przed spodziewanym debiutem urządzenia, głównym obiektem medialnych spekulacji stała się nowa odsłona flagowego tabletofonu Samsunga – Galaxy Note 4, do której pierwszych zdjęć dotarła wczoraj redakcja portalu GSMArena.

Jeżeli przedstawione wczoraj fotografie okażą się prawdziwe (a tak zapewne się stanie), nowy gadżet Koreańczyków będzie efektem płynnej ewolucji dotychczasowych urządzeń z tej serii. Ukazany na zdjęciach smartfon jawi nam się jako urządzenie o raczej tradycyjnej konstrukcji, ze sztuczną skórą powlekającą tylny panel jego obudowy, portem USB 3.0 oraz błyszczącą, metalową ramką, otaczającą wszystkie krawędzie słuchawki. Według autorów fotografii, jedyną godną odnotowania różnicą w stosunku do poprzedniej wersji gadżetu jest obecność pulsometru, podobnego do tego, który ostatecznie znalazł się wyposażeniu flagowego Galaxy S5. Na razie trudno jednak wskazać jego dokładne położenie – sensor może znajdować się zarówno obok, jak i bezpośrednio pod modułem fotograficznym słuchawki.

Chociaż ferowanie wyroków opartych na pojedynczych zdjęciach mija się po trosze z celem, wszystko wskazuje na to, że Samsung nie zdecyduje się na istotne zwiększenie rozmiarów swego flagowego „phabletu”. Nie miałoby to zresztą najmniejszego sensu – jeszcze większy Note zamieniłby się pewnie w urządzenie niewygodne w zwyczajnej, codziennej obsłudze. Ważnej zmianie ulegnie za to najpewniej rozdzielczość jego prawie 6-calowego wyświetlacza. Z większości wiarygodnych doniesień wynika, że gadżet zostanie wyposażony w panel AMOLED QHD (2560×1440), który uczyni go pierwszym smartfonem Samsunga z ekranem o tak dużym stężeniu pikseli na każdy jego cal powierzchni.

Czy tak też będzie w rzeczywistości – tego na razie nie wiemy. Mimo sporej wiarygodności doniesień portalu, na ich weryfikację będzie musieli zaczekać przynajmniej miesiąc, aż do rozpoczęcia nadchodzących targów IFA 2014 w Berlinie.

No to czekamy.

Źródło: GSM Arena via Gizmodo.com

podobne treści