gadżety

Plotki: Samsung Galaxy Gear jednak bez giętkiego ekranu?

Jeszcze niedawno tzw. „inteligentne” zegarki były jedynie domeną science-fiction. Choć kilku producentów próbowało wprowadzić coś takiego w przeszłości, dopiero sukces zegarka Pebble spowodował, że producenci uwierzyli, że można na czymś takim zarobić. Między innymi Samsung, który już na 4 września zaplanował premierę zegarka Galaxy Gear.

O jego istnieniu wiemy już od jakiegoś czasu, jednak teraz, dzięki zrzutom ekranu urządzenia, dowiedzieliśmy się kilku interesujących szczegółów na jego temat. Przede wszystkim smartwatch Samsunga będzie urządzeniem, które łączyć się będzie ze smartphonem za pomocą NFC. Po sparowaniu urządzeń użytkownik będzie mógł między innymi zarządzać aplikacjami czy odnaleźć zagubiony telefon.

Biorąc pod uwagę specyfikację Galaxy Gear, jaka wyciekła wcześniej do mediów, można jednak spodziewać się, że nie będą to jedyne funkcje koreańskiego zegarka. Koreański smartwatch będzie bowiem wyposażony w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz (prawdopodobnie Samsung Exynos 4212), grafikę Mali-400 MP4 oraz 1 GB pamięci RAM. Trochę dużo jak na urządzenie służące jedynie do zarządzania innym urządzeniem. Większe możliwości Galaxy Gear zdaje się potwierdzać także informacja, że zegarek wyposażony zostanie też w aparat 4 megapiksele o rozdzielczości 720p oraz 6 lub 8 GB pamięci wewnętrznej. Całość działać będzie pod kontrolą Androida Jelly Bean a bateria urządzenia ma zapewnić stałe działanie wyświetlacza przez 10 godzin.

Kwestią otwartą jest technologia w jakiej wykonano ekran urządzenia. Według wcześniejszych plotek miał on być giętki, teraz niektóre źródła podają, że jednak taki nie będzie.

Na ostateczne potwierdzenie tych informacji przyjdzie nam poczekać do wrześniowych targów IFA. Najprawdopodobniej wtedy dowiemy się też czy Samsung zamierza ograniczyć krąg potencjalnych użytkowników Galaxy Gear tylko do swoich wcześniejszych klientów, czy koreański zegarek będzie jednak współpracował z wszystkimi urządzeniami opartymi na Androidzie.

podobne treści