newssprzętWiadomości promowane

Plotki: prezentacja nowego Xboxa jednak w maju?

Tak to już niestety w życiu bywa. Znany, amerykański portal The Verge donosi, że Microsoft zamierza przesunąć datę prezentacji nowego Xboksa z kwietnia na końcówkę maja tego roku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi redakcji portalu przez bliżej nieokreślone, anonimowe źródło – premiera nowej generacji konsoli Xbox (nazwanej kodowo „Durango”) nastąpi dopiero w okolicach 21 maja, a nie, jak wcześniej planowano, 24 kwietnia tego roku. Dlaczego? Choć na razie nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych informacji w tej sprawie, część ekspertów sugeruje, że obsuwa może mieć związek z szumem powstałym niedawno wokół doniesień o tym, że nowego cacka Microsoftu nie będzie można uruchamiać w trybie „offline”, a więc bez stałego połączenia z Internetem (MS musiał nawet przepraszać za słowa jednego ze swoich pracowników, który dziwił się protestom i radził ludziom, w niewybrednych słowach, zaakceptowanie takiego, a nie innego stanu rzeczy)

Według Verge – przeniesiona na maj prezentacja konsoli będzie, podobnie jak w wypadku PlayStation 4, dość oszczędna w szczegóły i najprawdopodobniej nie będzie obfitować w nadmiar informacji na temat ostatecznego kształtu nowego urządzenia MS. Pełnoprawna premiera Xboxa „Durango” nastąpi dopiero na początku czerwca, w trakcie rozpoczynających się wówczas targów E3.

Cóż, wygląda na to, że przed Microsoftem kilka naprawdę pracowitych miesięcy. Życzymy powodzenia (i pozbycia się tych bzdurnych zabezpieczeń uniemożliwiających pracę konsoli bez połączenia z siecią).

Źródło: The Verge

podobne treści