grynewssprzęt

Plotki: PlayStation 4 będzie kosztować około 400 dolarów

Wszystko wskazuje na to, że już za 13 dni Sony oficjalnie zaprezentuje nam nową generację konsoli PlayStation. Niestety, dotychczasowe przecieki nie obfitowały w przekonujące informacje na temat jej prawdopodobnej ceny. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do wczoraj. Pochodząca z Kraju Kwitnącej Wiśni gazeta Asahi Shimbun donosi, że cena konsoli PlayStation 4 będzie w momencie jej premiery wynosić nieco ponad 400 dolarów.

Bywało gorzej. Redakcja AS twierdzi, że początkowy koszt nabycia nowego cacka Sony zakręci się w okolicach 40,000 jenów, co w przeliczeniu na dolary daje nam jakieś 428 zielonych (i około 1400, może 1500 złotych). Choć cena wydaje się pozornie dość spora – warto przypomnieć, że w momencie rynkowej premiery PlayStation 3, konsola Japończyków kosztowała, w zależności od wybranego modelu, od 500 do nawet 600 dolarów. Biorąc pod uwagę ten fakt – 4oo „baksów” nie wydaje się ceną wziętą z kosmosu. Powiedzmy sobie szczerze – tylko ktoś skrajnie oderwany od ziemi mógł przypuszczać, że PS4 będzie kosztować tyle samo co obecnie funkcjonujące na rynku modele konsoli. Cudów nie ma.

Z pozostałych, równie nieoficjalnych doniesień wynika, że nowa wersja konsoli Sony zostanie wyposażona w mocny, ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6 GHz, wydajną kartę graficzną Radeon HD oraz delikatnie zmodyfikowany gamepad Dualshock z wbudowanym, touchpadem. Co ciekawe – znany, amerykański dziennik Wall Street Journal poinformował niedawno, że japońska firma chce aby PlayStation 4 koncentrowało się na „społecznych aspektach rozgrywki” i „interakcji człowieka z urządzeniem”, które – zdaniem Sony – nie były dotychczas najmocniejszymi punktami jej konsol.

Urządzenie powinno zadebiutować na rynku pod koniec tegorocznych wakacji.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Sklepe.pl

podobne treści