newstabletyWiadomości promowane

Plotki: Pierwsze zdjęcia prototypu nowej generacji iPada

Ciąg dalszy spekulacji na temat następnej wersji flagowego tabletu Apple. Portal 9to5Mac twierdzi, że dotarł do zdjęć ukazujących design prototypowego wariantu kolejnego modelu iPada.

Fotografie pochodzą ponoć z dość wiarygodnego, chińskiego źródła zajmującego się produkcją akcesoriów dedykowanych poprzednim wersjom tabletu giganta z Cupertino. Możemy z nich wywnioskować, że – zgodnie z doniesieniami większości mediów branżowych – wygląd prototypu nowego iPada dość wyraźnie nawiązuje do schematu designu zastosowanego przez Apple w iPadzie Mini. Nawet obudowa urządzenia, o bardzo zbieżnych, zaokrąglonych krawędziach, jest ponoć prawie tak cienka, jak w wypadku minitaturowej wersji flagowego tabletu z Cupertino.

Według informacji przekazanych portalowi przez chińskie źródło – prototyp ukazany na zdjęciach to 9,7-calowy wariant iPada kolejnej generacji wyposażony w łączność LTE (widać miejsce na odpowiednią antenę).

Jeśli doniesienia serwisu znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, będzie to bodaj pierwszy, dość spory remont elewacji iPada od momentu jego rynkowego debiutu. Do tej pory, każda kolejna generacja urządzenia była z grubsza identyczna – zmianom ulegały wyłącznie aktualizowane podzespoły sprzętu i stale urozmaicana grubość jego obudowy. Tym razem – modyfikacje najprawdopodobniej obejmą też wygląd tabletu i… cóż, nie ukrywam, że moim zdaniem będą to zmiany na gorsze. Może to błędny lub drobinę za szybki wniosek, ale pełnowymiarowy iPad w takiej formie zwyczajnie mi się nie podoba (w przeciwieństwie np. do iPada 3 lub 4). Nie wiem czy podzielacie tę opinię – ale jego front dość silnie kojarzy mi się z tonami jednakowych, tanich tabletów z Androidem na pokładzie, których tak pełno na półkach prawie każdego polskiego sklepu. Z drugiej strony – na usprawiedliwienie Apple przemawia fakt, że akurat w wypadku tego rodzaju sprzętu ciężko o innowacje wykraczające poza standardowe zmniejszenie ramek otaczających ekran urządzenia.

Tak czy inaczej – według najświeższych informacji 9to5Mac, kolejna generacja iPada może ukazać się na rynku dopiero pod koniec  tego roku. W zamian, w sklepach ma wylądować wkrótce bardziej pojemna, 128 GB-owa wersja iPada 4.

podobne treści