smartfony

Plotki: Pierwsze zdjęcia BlackBerry Z10?

Szykuje się nam kolejne powstanie z martwych, tym razem w wykonaniu BlackBerry. A przynajmniej można mieć taką nadzieję jeśli uważnie prześledzi się plotki związane z zapowiedzianą na jutro prezentacją smartphone’a Z10.

Informacje na temat najnowszego urządzenia RIM, które działać ma pod kontrolą nowej odsłony BlackBerry OS, można znaleźć już od jakiegoś czasu – pojawiały się już plotki na temat specyfikacji urządzenia czy rendery wykonane na podstawie wymiarów, które wyciekły podobno do Internetu. Tym razem jednak pojawiły się zdjęcia białego Z10.

Przynajmniej tak twierdzi portal gadgethelpline. Na opublikowanych przez nich zdjęciach uwieczniono podobno białą wersję smartphone’a, który ma wyciągnąć kanadyjską firmę z zapaści. Urządzenia ma mieć podobno ekran o przekątnej 4,2 cala i przypominać trochę swoim wyglądem iPhone’a, choć trzeba przyznać, że wydaje się być od niego dużo smuklejsze a dzięki czarnej ramce wokół ekranu wyróżnia się spośród urządzeń konkurencji. Generalnie prostota designu urządzenia jest imponująca  i na pewno wiele osób uzna ją za zaletę. Zakładając oczywiście, że BlackBerry Z10 rzeczywiście będzie tak wyglądało.

Specyfikacja techniczna BlackBerry Z10 pozostanie do jutra tajemnicą, ale jeśli wierzyć plotkom Z10 wyposażone będzie w 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, baterię o pojemności 1800 mAh i kamerę 8 megapikseli. Niestety nie wiadomo jaki procesor będzie sercem urządzenia. Cena BlackBerry Z10 ma kształtować się w przedziale pomiędzy 150 a 200 dolarów.

Jeśli jutrzejsza prezentacja potwierdzi te rewelacje, BlackBerry może naprawdę wrócić do gry. W wielkim stylu.

podobne treści