newssmartfony

Plotki: oto specyfikacja pierwszego Androida BlackBerry?

Nie jest żadną tajemnicą, że chwytające się brzytwy BlackBerry od dawna zastanawia się nad wykorzystanie kolejnego z kół ratunkowych, którym miałoby być stworzenie gadżetu opartego na systemie Android. Co zdarza się przed każdą spodziewaną premierą tego tego typu, oficjalną prezentację smartfona – ochrzczonego mianem BlackBerry Priv – poprzedza fala doniesień na temat jego potencjalnego wyglądu oraz specyfikacji. Ostatnią uraczył nas jeden z użytkowników forum CrackBerry, który to dotarł do przedwcześnie opublikowanej strony promocyjnej produktu.

Jak możemy wyczytać na załączonej grafice, na wyposażenie Priv złożą się m.in. popularny procesor Qualcommu: Snapdragon 808 z zegarem 1,8 GHz, 3 gigabajty RAM-u, 32 GB pamięci (ze slotem na karty micro SD), duży, 5,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli, z obsługą rysika i detekcją dotyku nawet przy użyciu rękawiczek, a także wysuwaną klawiaturę i baterię 3,410 mAh. Całość pracuje pod kontrolą Androida i ma wytrzymać do 22 godzin pracy bez ładowania.

Z dotychczasowych wycieków wynikało, że debiutancki Android BlackBerry będzie dysponować całkiem przyzwoitym aparatem. Dane ze strony potwierdzają te informację i sugerują, że Priv posiada 18-megapikselową kamerę główną, z optycznym stabilizatorem obrazu, otworem przysłony f/2.2 (6 soczewek) oraz zdolnością rejestrowania materiałów 4K w 30 klatkach na sekundę. Przedni, naturalnie gorszy aparat, wykona zaś zdjęcia w rozdzielczości 2MPx i nagra materiały w jakości 720p.

Obecność modułu NFC podpowiada, że gadżet może w przyszłości zostać obdarowany wsparciem dla platformy Android Pay.

Jako, że źródłem wiadomości jest właściwie tylko jeden przeciek z forum – raczej nie należy podchodzić do niego, jak do prawdy objawionej. Tym niemniej, uzyskał on już potwierdzenie kolejnego plotkarza, który doniósł, że Priv pojawił się w przedsprzedaży w brytyjskim sklepie Carphone Warehouse, gdzie wyceniono go (w wariancie bez załączonej karty SIM) na równe 580 funtów. Niemal pewnym jest zatem, że będzie on dosyć drogi.

Źródło: Engadget.com

podobne treści