newssmartfony

Plotki: oto specyfikacja nowego HTC One?

Coraz więcej wskazuje na to, że oficjalna premiera nowego flagowca tajwańskiej firmy nie będzie zaliczać się do grona najbardziej zaskakujących imprez 2014 roku. Po tsunami zdjęć i filmików ukazujących wygląd kolejnej wersji smartfona HTC One, nareszcie przyszła pora na garść nieoficjalnych informacji dotyczących jego bazowego wyposażenia. Te na swoich łamach opublikował wczoraj m.in. portal GSMArena

Poniżej możecie zobaczyć rzekomą specyfikację nowego One zasugerowaną przez anonimowe źródła GSMArena:

  • Wyświetlacz: 5 cali, rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli (Full HD)
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 801, cztery rdzenie, taktowanie 2,3 GHz
  • Bateria: 2600 mAh
  • Kamera przednia: 5 Mpx
  • Kamera główna: Przysłona f/2,0, technologia UltraPixel, rozmiar piksela 2µm
  • SIM: Nano SIM
  • Pamięć 16 GB, karta microSD (przypuszczalnie pojawią się także wersje z 32 i 64 GB-tami)
  • Nagrywanie wideo: 1080p
  • Waga: 160 gramów
  • Wymiary: 146.36 x 70.6 x 9.35mm

Wygląda to całkiem obiecująco. Jeśli informacje portalu okażą się prawdziwe, nowy flagowiec Tajwańczyków będzie większy i pod każdym względem mocniejszy od swego nadzwyczaj udanego poprzednika. Duży, 5-calowy ekran oraz zestaw naprawdę wydajnych podzespołów zdaje się tworzyć miks, który może stać się trzonem urządzenia będącego godnym następcą oryginalnego One. Swego rodzaju niespodziankę stanowi wzmianka na temat 16-gigabajtowej wersji urządzenia – pierwszy HTC One ukazał się na rynku w dwóch wariantach z 32 i 64 GB-tami pamięci wewnętrznej. Wszystko wskazuje na to, że w wypadku nowego One liczba wariantów zostanie zwiększona do co najmniej trzech.

Jeśli chodzi o system, doniesienia serwisu zdają się z grubsza potwierdzać wieści, z którymi mieliśmy do czynienia przy okazji z większości ostatnich wycieków. Według GSMArena, nad działaniem smartfona pieczę trzymać będą Android 4.4 Kitkat oraz najnowsza wersja autorskiej nakładki firmy Sense 6.0.  Według informacji portalu, Tajwańczycy chcą wyposażyć One w garść dodatków zwiększających ogólny komfort korzystania z tego typu urządzenia. Jedną z najciekawiej zapowiadających się nowinek wydaje się funkcja Motion Launch umożliwiająca  odbieranie telefonu poprzez zwykłe przyłożenie go do ucha, bez konieczności korzystania z żadnych przycisków. Poza tym, w wyposażeniu słuchawki zapewne nie zabraknie miejsca dla udoskonalonej aplikacji kamery oraz typowych dla smartfonów HTC programów typu BoomSound, BlinkFeed czy Sense TV. Poniżej specyfikacja, która wyciekła do sieci za pośrednictwem serwisu eBay.

Zapowiada się naprawdę nieźle. Wszystkiego dowiemy się już 25 marca w trakcie oficjalnej prezentacji słuchawki.

Źródło: GSMArena via Android Central

podobne treści