newssmartfony

Plotki: Oto specyfikacja LG Nexusa 5?

Premiera Samsunga Galaxy S IV już za nami, a więc najwyższa pora na to, by plotkarze skoncentrowali się wreszcie na innym, niemniej emocjonującym urządzeniu. Do sieci wyciekła właśnie nieoficjalna specyfikacja smartfona będącego rzekomo prototypem LG Nexusa 5.

Jedną z największych wad Galaxy S IV jest fakt, że jego specyfikacja, choć w teorii bardzo mocna, nie powaliła na kolana urządzeń stanowiących jego najgroźniejszą, rynkową konkurencję. Chociaż samo wyposażenie nie zawsze ma przełożenie na rzeczywistą jakość działania urządzeń – dodatkowe gigabajty i gigaherce to zawsze rzecz, która działa na wyobraźnię wielu potencjalnych nabywców słuchawki.

Wygląda na to, że do podobnych mógł dojść tandem Google-LG, który – jeśli najnowsze plotki okażą się prawdziwe – zamierza wyposażyć kolejnego Nexusa w kawał potężnego jak na obecne czasy sprzętu.

Widoczne na powyższym zdjęciu, prototypowe urządzenie ma dysponować 5,2-calowym ekranem OLED HD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, bardzo mocnym procesorem Qualcomm Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,3 GHz, 3 GB-ami LPDDR3 RAM, dwoma 16 i 2,1 MPx – kamerami, głośnikami stereo, łącznością LTE oraz 16, 32 lub 64 GB-ami standardowej pamięci wewnętrznej. Całość przy życiu będzie ponoć utrzymywać niezła, 3300 mAh bateria. Urządzenie ma ponoć ukazać się na rynku w okolicach października tego roku.

Zapowiada się naprawdę nieźle. Oczywiście doniesienia portalu Android and Me warto potraktować ze sporym dystansem – ich prawdziwość zdaje się na razie dość mocno wątpliwa, ale, co tu dużo mówić, jest to specyfikacja zdecydowanie znajdująca się w zasięgu Google. A jeśli prawdziwa – to i odstawiająca konkurencję dość daleko w tyle. Ostatnio trochę tego brakowało.

Jak myślicie – czy nawet przy tak mocnej specyfikacji Android nadal będzie serwować dość wyraźne „lagi”?

podobne treści