krótka piłkanewssmartfony

Plotki: oto pierwsze zdjęcie smartfona Nokia Normandy?

Nie ma to jak kawał porządnego „wycieku”. Jak donosi portal WMPowerUser.com, do sieci trafiło pierwsze zdjęcie prototypu nowego smartfona Nokii z Androidem – Nokia Normandy.

Fotografia wyciekła do internetu za pośrednictwem chińskiego serwisu społecznościowego Weibo i natychmiast obiegła nagłówki mediów branżowych z całego świata (m.in. dzięki niezawodnemu, twitterowemu plotkarzowi o pseudonimie evleaks). Niestety, z uwagi na dość wątpliwe pochodzenia zdjęcia, na razie trudno przesądzić czy widoczne na nim urządzenie to faktycznie prototyp nowego, androidowego smartfona Nokii. Tak czy inaczej, chyba wypada przyznać, iż zdaje się ono przypominać słuchawkę, która parokrotnie objawiła nam się na równie nieoficjalnych renderach.

Jeśli najświeższe plotki znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości Nokia Normandy będzie pierwszym, przystępnym cenowo smartfonem Nokii z Androidem 4.4 KitKat na pokładzie, dysponującym 4 bądź 5-calowym ekranem o rozdzielczości 854 na 480 pikseli, 5-megapikselową kamerą oraz dwoma slotami na karty SIM. Póki co ciągle czekamy na dalsze informacje w jego sprawie.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści