krótka piłkanewssmartfony

Plotki: oto następca smartfona Moto G?

Cóż może stanowić lepszy zwiastun zbliżającej się premiery sukcesora prawdopodobnie najpopularniejszej słuchawki w historii, aniżeli pierwsze, nieoficjalne doniesienia na temat jego wyglądu? No, właśnie. Redakcja raczej nieznanego w Polsce portalu Mellando Android opublikowała premierowe zdjęcia prototypowego egzemplarza wczesnej wersji następcy smartfona Moto G – Moto G2.

Według autorów przecieków, urządzenie jest oznaczone numerem kodowym XT 1068 i stanowi swego rodzaju „designowy miks” rozwiązań znanych z aparatów Moto G oraz… Moto E. Podobnie jak ten drugi, nowe cacko Motoroli ma dysponować zestawem dwóch  głośników, których obecność uchwycono wyraźnie na grafice załączonej powyżej. Poza tym, wszystko pozostanie ponoć z grubsza po staremu, co oznacza, że nie powinniśmy spodziewać się jakiejkolwiek istotnej rewolucji.

Zgodnie z doniesieniami serwisu, pod maską smartfona znajdziemy czterordzeniowy procesor Qualcommu: Snapdragon 400, około 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, 8-megapikselową kamere oraz zdobywające coraz większą popularność, dwa sloty na karty SIM. Mimo, że ta przykrótka lista raczej nie zrobi na nikim większego wrażenia, godnym odnotowania jest z pewnością nowa kamera, stanowiąca całkiem pozytywny przeskok z 5 MPx modułu obecnego na pokładzie Moto G.

Jeśli informacje portalu okażą się prawdziwe – a istnieje na to całkiem spora szansa – będzie to oznaczać, że kierownictwo Motoroli zamierza dążyć do pewnego ujednolicenia designu urządzeń ze swojej stajni, tak aby kojarzyły się wyraźnie z jedną, konkretną marką. Co by nie mówić, wydaje się to całkiem sensownym posunięciem.

Tak czy inaczej, na ewentualne sprostowanie bądź potwierdzenie tych spekulacji przyjdzie nam poczekać przynajmniej do okolic listopada.

Źródło: Mellando Android via Android Central

podobne treści