newssmartfony

Plotki: oto Facebook Phone UI?

Choć to jeszcze nic pewnego – coraz więcej wskazuje na to, że Facebook pokaże dziś światu nowy, autorski interfejs użytkownika „Home” dla smartfonów z Androidem, który objawi się na ekranie bliżej nam nieznanej, mid-range’owej słuchawki HTC. Portal 9to5Google twierdzi, że dotarł do pierwszych zdjęć prasowych ukazujących prawdziwy wygląd nowiutkiego UI.

Najogólniej rzecz ujmując – interfejs Facebooka wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo oszczędny w wyrazie i nie obfituje w zbyt wiele rozpraszających detali czy wodotrysków. Trudno jednak uznać to w jego wypadku za wadę, czasem to właśnie nadmierne komplikacje okazują się największymi wadami wielu przekombinowanych nakładek dręczących mało wydajne urządzenia z Androidem. Prostota bywa zbawienna i tak, zdaje się, jest i w tym wypadku.

Nawet szeroko zapowiadana, ścisła interakcja z Facebookiem nie rzuca się przesadnie w oczy – wszystkie przyciski odpowiadające za przesyłanie informacji do najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata rozmieszczono na górnych belkach menu i ekranu domowego smartfona, gdzie raczej nie grozi im masa bezmyślnych, przypadkowych wciśnięć.

I ćhoć nadal nie mam zielonego pojęcia po co komu smartfon powiązany ściśle z jego własnym Facebookiem, przyznaję – wszystko wskazuje na to, że będzie on wyglądać naprawdę nieźle.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści