tablety

Plotki: nowy tablet Surface jesienią tego roku?

Microsoft nie zamierza rezygnować z serii Surface. I nie chodzi tu jedynie o Surface Phone, czyli urządzenie, które stanowić ma próbę popularyzacji mobilnego Windowsa. Wygląda bowiem na to, że jesienią tego roku Redmond pokaże jeszcze jedno urządzenie z tej serii.

Jeśli wierzyć plotkom, Surface Phone, którego zadaniem będzie uratowanie mobilnego Windowsa, ma zadebiutować w przyszłym roku. Ale to nie jedyne urządzenie z serii, które przygotowywane jest w Redmond – Microsoft pracuje bowiem nad czterema urządzeniami z tej serii. Przynajmniej można tak sądzić na podstawie tego, co firma postanowiła ujawnić pracownikom.

W należącym do Microsoftu budynku numer 88 w Redmond znajduje się gablota, w której wystawione są wszystkie urządzenia z serii Surface, jakie do tej pory pojawiły się na rynku. Jak donosi Shubhan Chemburkar, jeden z indyjskich deweloperów aplikacji, który odwiedził niedawno Redmond, kilka miejsc w gablotach jest wolnych. Zamiast urządzeń znajdują się w nich kartki z datami – na jednej z nich napis „coming soon” i data 2016, na trzech daty wskazujące na przyszły rok.

Na razie nie wiadomo jakie urządzenie miałby być pokazane jeszcze w tym roku, ale biorąc pod uwagę to, że raczej na pewno nie będzie to smartphone oraz to, że jesienią ubiegłego roku Microsoft pokazał Surface Pro 4, wydaje się, że będzie to właśnie następca tego tabletu.

 

podobne treści