newssmartfonytablety

Plotki: nowy tablet i smartfon poprawią sytuację HP?

Urządzenia mobilne remedium na problemy finansowe HP? Redakcja zagranicznego portalu ReadWrite donosi, że amerykańska firma zamierza wypuścić na rynek kolejny, bardzo mocny sprzętowo tablet z Androidem 4.2 Jelly Bean i najnowszym procesorem Nvidii na pokładzie.

Ciekawe, nieprawdaż? Choć poprzednie podejście HP do rynku tabletów zakończyło się raczej klapą (patrz: HP TouchPad), wygląda na to, że firma nie złożyła jeszcze broni. Jej samoocenę podreperowały być może całkiem owocne poczynania w segmencie tabletów biznesowych, gdzie udało jej się sprzedać relatywnie sporo egzemplarzy hybryd Envy X2 i EliteBook Revolve. Zobaczymy czy ich względny sukces będzie miał jakiekolwiek przełożenie na urządzenia z Androidem.

Zgodnie z doniesieniami redakcji portalu ReadWrite, nowy tablet HP będzie dysponować nowym, bardzo wydajnym, czterordzeniowym procesorem NVIDIA Tegra 4, będącym obecnie, przynajmniej według producenta chipu, zdecydowanie najmocniejszym układem mobilnym na świecie (choć tu akurat zdania są mocno podzielone). Prace nad urządzeniem trwają już ponoć od kilku dobrych miesięcy.

Co ciekawe, źródło serwisu utrzymuje, że tablet nie jest jedynym z pomysłów HP na podreperowanie swojej sytuacji. Zdaniem anonimowych donosicieli, amerykańska firma pracuje też nad przygotowaniem nowego smartfona z Androidem, który będzie swego rodzaju następcą dawno zapomnianych słuchawek z Palm i WebOS na pokładzie.

Biorąc pod uwagę fakt, że rewelacje na temat nowego tabletu HP przewijają się przez nagłówki mediów już od dłuższego, niewykluczone, że informacje redakcji RW zawierają w sobie całkiem sporo prawdy. Zobaczymy. Jeśli tak rzeczywiście będzie, pozostało nam jedynie mieć nadzieję, że tym razem HP nieco bardziej przyłoży się do wykonania i – przede wszystkim – promocji nowych urządzeń ze swojej stajni. Co by nie mówić, ich poprzednia klęska nie wzięła się z niczego.

Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie już w trakcie zbliżających się targów MWC w Barcelonie.

Źródłem obrazu jest serwis Gizmodo.com

podobne treści