newssmartfony

Plotki: nowy iPhone będzie wyposażony w czujnik linii papilarnych

W zeszłym roku Apple zabezpieczyło sobie patent na czujnik biometryczny, który odblokowywałby iPhone’a. Teraz uważny obserwator trafił na ślad tego rozwiązania w testowej wersji nowego iOS. Wygląda na to, że przyszły iPhone będzie miał wbudowany w przycisk Home czytnik linii papilarnych.

Wśród wielu katalogów iOS 7 beta 4 znajduje się jeden, który jest wyjątkowo interesujący. Jego nazwa to „BiometricKitUI” i wygląda na to, że odnosi się on do fragmentu interface’u, który będzie odpowiedzialny za odblokowywanie przyszłego iPhone’a za pomocą odcisków palców. Według opisu, który zostawił nieostrożny programista Apple, czytnik znajdować się będzie w przycisku Home.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez portal 9to5mac, prace nad częścią interface’u użytkownika zostały już praktycznie zakończone. Choć ich źródło potwierdziło, że sensor biometryczny nowego iPhone’a ma być wykorzystywany przede wszystkim do odblokowywania urządzenia, nadal nie wiadomo czy przypadkiem Apple nie zamierza wykorzystać czujnika jako metody weryfikacji płatności, jak wcześniej spekulowano.

Zdjęcie: Twitter/Hamza Sood

podobne treści